Днями вчені з Канади виступили із закликом не приймати аспірин для профілактики хвороб серця – він допомагає тільки тим, хто вже переніс інфаркт. Що ж може допомогти зміцнити серцевий м’яз?

Експерти Німецького фонду серця прокоментували ряд тверджень про те, що корисно і, навпаки, шкідливо, для стану міокарда.

Надлишок холестерину в організмі шкодить. Медики згодні. Ризик високого рівня холестерину переконливо підтвердив метааналіз за участю в цілому 170 000 пацієнтів. Чим менше небезпечного холестерину ЛПНЩ в крові, тим нижче ризик померти від серцево-судинних захворювань.

Вітаміни корисні для серця. Насправді довгостроковий ефект від прийому вітамінів незначний – навіть високо оцінюваний вітамін D не допомагає захистити серце, констатують німецькі фахівці.

Відмова від сигарет знижує ризик серцевого нападу. Це правда. Ті, хто «зав’язує» з курінням, знижують ризик серцевого нападу та інсульту як мінімум удвічі.

Червоне вино корисно для судин. І так, і ні. Теоретично, багато інгредієнтів червоного вина можуть давати позитивний ефект щодо здоров’я. Проблема в тому, що ніхто не вживає алкоголь в тих дозах, які можуть приносити користь, – всі п’ють більше. Згідно з рекомендаціями Німецького фонду серця, чоловікам слід вживати не більше 20 грамів алкоголю, а жінкам – до десяти грамів алкоголю в день.

Збій в ліжку означає проблеми з серцем. Це так. Дослідження показують, що так звана еректильна дисфункція може бути ознакою серцево-судинних захворювань і передвісником серцевого нападу. Якщо епізоди еректильної дисфункції виникають у віці 35 років, чоловікам потрібно обстежитися у кардіолога.

Маленький животик – це не страшно. Щоб серце було здоровим, окружність талії не повинна перевищувати 80 сантиметрів у жінок, і 94 сантиметрів у чоловіків. Надмірна худорлявість лікарями не вітається: оптимальний індекс маси тіла (ІМТ), за їх словами, має становити від 22 до 25.

Кава для серця шкідлива. Напроти. Ті, хто п’є до шести чашок кави в день, мають менший ризик діабету і серцевих наслідків.

Середземноморська дієта захищає від серцевого нападу. Правда! Причому дуже високий ефект захисту така дієта забезпечує людям, у яких вже був серцевий напад: ризик нового серцевого нападу для них знижується наполовину.

Джерело: МедікФорум