Небезпека гіпертонії не викликає сумнівів. Ці нескладні рекомендації допоможуть вам утримати тиск на комфортному рівні, лише правильно харчуючись.

Роз’яснює кардіолог Марина Агафонова:

Утримайтеся від будь-яких строгих монодієт, алкоголю і кофеїну.

Білкові, особливо, монодієти збільшують в’язкість крові. А кофеїн, як і наслідки прийому алкоголю, звужують судини. Все це збільшує ваш тиск.

Обмежте сіль у своєму раціоні.

Вона утримує воду в організмі, що призводить до підвищення тиску. Добова норма солі вже міститься в продуктах, які ви їсте. Якщо ваші смакові рецептори вимагатимуть чогось солоненького, обдуріть їх. Зелень, натуральні лимонний і гранатовий соки зроблять звичайну їжу смачніше.

Ні тваринам жирам!

Тільки рослинні олії. Сир, сметана, вершкове масло, ковбаса або жирне м’ясо, на жаль, не для вас. Всі тваринні жири містять холестерин. Холестерин осаджує кальцій. Кровоносні судини закупорюються, тиск зростає. Мало того, судини втрачають свою еластичність, стають ламкими. А це небезпечно при вашому тиску.

Торти, цукор, мед, цукерки теж не рекомендуються при гіпертонії.

Самі по собі, вони не підвищують тиску, але вони ж підвищують вашу вагу. А у людей з надмірною вагою велика небезпека гіпертонії. Овочі, фрукти, висівки та інші продукти, багаті клітковиною набагато корисніше. До того ж, клітковина обмежує всмоктування тваринних жирів. Додатковий плюс.

Магній і калій необхідні!

Те, що ці мікроелементи потрібні для регуляції серцевих скорочень і для нормальної роботи серцево-судинної системи – це мала частина їх заслуг. Вони ще й активні учасники міжклітинного обміну. Морква, буряк, капуста, крупи, курага і морепродукти забезпечать вас необхідною кількістю цих мікроелементів.

Режим харчування важливий для всіх.

При гіпертонії буде правильно перейти на прийом їжі малими порціями 5-6 разів на день. А перед сном не зашкодить склянка нежирного кефіру або йогурту. Будьте здорові.