Сьогодні дослідники все більше уваги приділяють вивченню зв’язку між сірою речовиною і дієтою. Вже відомо, що 90% серотоніну, наприклад, який також називають “гормоном щастя”, виробляється в шлунково-кишковому тракті.

Лікарі визнають важливу роль мікробіома кишечника в здоров’ї мозку і вважають, що найкращий спосіб підтримати його роботу – дотримуватися правильного харчування, за допомогою якого можна отримати всі необхідні вітаміни і мінерали. Доктор медичних наук Ума Найду назвала речовини, від дефіциту яких мозок страждає найбільше.

Вітамін D

Жиророзчинний вітамін підтримує здоров’я кісток і діє як нейростероїд, пише Eat This, Not That!. Він допомагає зменшити запалення в організмі та контролює вивільнення фактора росту нервів (NGF), який необхідний для правильного функціонування нейронів у гіпокампі, відповідальному за навчання та пам’ять.

Читайте також:  Міцні кістки та здорове серце: чим корисний магній і в яких продуктах він є

“Багато людей відчувають дефіцит вітаміну D, особливо ті, хто живе на крайньому північному сході, як і я, де клімат і інтенсивність сонячного світла впливають на його рівень в крові”, – розповіла Найду. Хорошим джерелом вітаміну вважається жирна риба і гриби. У меншій кількості він також міститься в молочних продуктах і жовтках яєць.

Омега-3

Існує три основних типи жирних кислот омега-3: альфа-ліноленова кислота рослинного походження, ейкозапентаєнова (EPA) і докозагексаєнова кислоти (DHA), що містяться в рибі. EPA і DHA вкрай важливі для здоров’я серця і мозку. “Омега – 3 зміцнюють здоров’я мозку, знижуючи маркери запалення і захищаючи від нейрони”, – пояснила Найду.

Читайте також:  У багатьох харчових добавках виявлено приховані ліки

Наукові дослідження показали, що у пацієнтів з деменцією спостерігається вкрай низький рівень омега-3, а впоратися зі зниженням когнітивних функцій може допомогти прийом добавок речовини.

Магній

“Цей мінерал бере участь в 300 біохімічних реакціях організму, включаючи регулювання настрою і сон”, – розповіла лікар. Дослідження показують, що дефіцит магнію пов’язаний з тривожними розладами, СДУГ, втомою і низьким лібідо.

У великій кількості речовина міститься в гарбузовому насінні, пшеничних висівках, какао, насінні кунжуту, гречці, смаженому мигдалі і арахісу. Приймати добавки з магнієм не рекомендується без попередньої консультації з лікарем, попередила Найду.