Люди народжуються з аутизмом, і він може вперше проявитися в дуже молодому віці. Аутизм – це не стан, що вимагає лікування або “ліків”. Однак деяким людям може знадобитися підтримка, щоб допомогти їм у певних речах. Ось як визначити три поведінкові ознаки.

Люди, які страждають аутизмом, можуть проявляти тільки певні ознаки.

Оскільки люди, які не страждають аутизмом, також можуть проявляти деякі з цих ознак, за даними Autism Speaks, “надзвичайно важливо” пройти професійну оцінку.

Ознаки зазвичай діляться за віком на ті, які можна виявити у дітей і дорослих. Ці три поведінкові ознаки не залежать від віку і можуть з’явитися в будь-який момент:

  • Перевага самотності
  • Уникнення зорового контакту
  • “Незвичайні та інтенсивні” реакції
Читайте також:  Вчені визначили, хто з щеплених може померти від зараження коронавірусом

“Незвичайні та інтенсивні” реакції в основному виникають щодо звуків, запахів, смаків, текстури, світла і кольору, повідомляє Autism Speaks.

Люди з аутизмом можуть відчувати як гіперчутливість (надмірну реакцію), так і знижену чутливість (недостатню реакцію) на різні стимули.

У більшості людей з аутизмом може бути поєднання того й іншого. Гіперчутливість може проявлятися в присутності яскравого світла, певних звуків, запахів, текстури і смаку.

Подібні фактори можуть бути переважними, що призводить до “незвичайних і інтенсивних” реакцій. Це може проявлятися в чому завгодно: від фізичного дотику до непередбачуваних звуків.

Гіпочутливість може викликати труднощі з розпізнаванням таких відчуттів, як голод, хвороба або біль.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News