Під час впливу несприятливих факторів, зуби піддаються гниттю, розвивається карієс. Якщо зруйнована більша частина зуба, неможливо його реставрувати з використанням пломбувальних матеріалів. Для усунення візуальних дефектів використовують коронки.

Класифікація зубних коронок 

Це своєрідний зубний протез, який нагадує ковпачок. Зовні він практично не відрізняється від здорового зуба. Основне завдання такого ковпачка – це врятувати зіпсований зуб, а також відреставрувати зубний ряд.

Класифікація коронок:

  • Металеві
  • Металокерамічні
  • Керамічні
  • Метало-пластмасові

Ковпачки з металу та пластмаси використовуються рідко, в якості тимчасових конструкцій. На даний момент найбільш популярними вважаються металокерамічні вироби, так як це дозволяє відновити зовнішній вигляд зуба, і зробити його схожим на справжній. Металева основа виготовлена зі спеціального сплаву, який не піддається корозії, а поверхня покрита тонким шаром кераміки. За рахунок можливості підбору кольору кераміки, подібні коронки не відрізняються від натурального зуба, тому дуже часто їх використовують під час протезування в зоні посмішки.

Коронки

Кілька років тому почали використовувати без металеву кераміку, в основі якої немає металевих частин. Такого роду литі коронки не відрізняються від справжніх, їх колір повністю збігається з натуральними зубами.

Керамічні коронки виготовляють з різних матеріалів. Від застосування конкретного матеріалу залежить ціна відновлення зубного ряду. Дуже красиво виглядають порцелянові коронки, проте вони відрізняються високою крихкістю, слугують не більше 5 років.

Коронки для відновлення зубів у зоні посмішки 

Не можливо відрізнити від натуральних зубів ковпачки з діоксиду цирконію, які істотно міцніші за порцелянові вироби. Ковпачок не має металевої основи, тому відрізнити коронку від натурального зуба неможливо. Дуже часто цирконієві ковпачки використовують для протезування в зоні молярів, жувальних зубів і посмішки. Служити такі коронки можуть близько 20 років.

Оксид алюмінію виглядає естетичніше, ніж діоксид цирконію, і за експлуатаційними характеристиками краще попереднього матеріалу. В основному використовують в ході відновлення передніх зубів. Термін служби таких коронок становить до 15 років. Вибір коронок для передніх зубів складне завдання, бо основна вимога не тільки естетика, але і можливість відкушувати шматочки твердої їжі. На ці зуби немає жувального навантаження, але вони повинні бути досить міцними. Тому ідеальний варіант для передніх зубів – це коронки без використання металів. Так як оксид алюмінію відрізняється кращими естетичними показниками, то саме його використовують в процесі реставрації передніх зубів.

*На правах реклами