На думку дерматолога Катерини Вертієвої, губи тріскаються не лише через зміни у погоді. До цього може призводити дефіцит вітамінів та деякі хвороби шкіри.

Потріскані губи – це привід для зниженого настрою і навіть емоційного стресу, але не багато хто сприймає їх серйозно. Більшості здається, що губи тріскаються через специфічну погоду. Наприклад, коли в будинку починає інтенсивно працювати опалення, рівень сухості в приміщенні зростає. Справді, у холодний сезон губи тріскаються частіше, але це відбувається не лише під впливом якихось змін у повітрі. Дерматолог Катерина Вертієва зазначила, що причиною губ, що потріскалися, може бути і дефіцит деяких вітамінів.

Щоб підтвердити чи виключити це, необхідно проходити через обстеження у лікарів та складати аналізи. Коли аналізи покажуть брак певного вітаміну, цей дефіцит можна заповнити за допомогою їжі, яка містить велику кількість вітамінів, або придбання харчових добавок. Крім того, деякі агресивні фактори можуть впливати на потріскані губи.

Наприклад, це можливо звичка нерідко облизувати губи може хвилювання. Потріскані губи нерідко є наслідком алергії на якусь косметику на кшталт помади чи гігієнічних засобів. У будь-якому випадку, якщо губи, що потріскалися, спостерігаються у вас тривалий час, краще зустрітися з косметологом або дерматологом, щоб встановити причину цього неприємного явища.