Серцеві напади не трапляються просто так. Зазвичай вони є побічним ефектом інших проблем зі здоров’ям. Серцевий напад виникає, коли артерія, що постачає серце кров’ю і киснем, блокується.

Винуватцем цього може бути холестерин, який сприяє утворенню бляшок, що закупорюють артерії. Британським вченим вдалося з’ясувати, яке захворювання безпосередньо пов’язане з виникненням серцевих захворювань.

Нові дослідження показали, що симптоми депресії збільшують ризик серцевих захворювань та інсульту. Фахівці з Кембриджського університету проаналізували медичні записи понад півмільйона осіб, які не мали в анамнезі захворювань серця і проблем з кровообігом.

Дослідження проводилося на основі анкетування. Вчені аналізували настрій людей на предмет ознак депресії. Результати були розділені на п’ять груп залежно від ступеня вираженості симптомів.

10 років потому дослідники виявили, що люди в найбільш важкому депресивному стані були більш схильні до розвитку серцевих захворювань або перенесли інсульт, повідомляє Express.

Британські вчені наводять наступні цифри: у групі тих, хто мав яскраво виражені симптоми депресії протягом 10 років, фіксували 21 випадок серцевих захворювань на 1000 осіб. У людей з більш кращим психічним станом реєстрували 14 випадків на 1000 осіб.

Уточнюється, що ризик серцево-судинних захворювань та інсульту підраховували з урахуванням всіх факторів, таких як вік, стать, куріння, діабет в анамнезі, кров’яний тиск, індекс маси тіла і рівень холестерину.

Професор Нілеш Самані повідомив, що досліджуючи цей зв’язок далі, вчені зможуть знайти нові способи підтримки здоров’я серця.