Захриплий голос може вказувати на різні порушення і захворювання, пов’язаних як з надмірною голосовим навантаженням, так і зі злоякісними пухлинами. Про це розповів лікар Олег Павліхін.

Як повідомляє MedikForum.ru, провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу мікрохірургії гортані і фоніатрії НІКІО імені Свержевського ДЗМ, кандидат медичних наук Олег Павліхін пояснив, що захриплий голос може стати наслідком перенапруги гортані, обумовленим занадто великим голосовим навантаженням. Крім того, цьому сприяють гострі і хронічні запальні процеси в області гортані.

“Сюди відносяться гострий ларингіт, що виникає на тлі ГРВІ або іншого інфекційного захворювання, різні хронічні ларингіти, що супроводжуються набряком слизової оболонки гортані голосових складок, зниженням тонусу голосових м’язів”, – розповів лікар.

Читайте також:  Чому вранці не хочеться снідати

Крім того, поява хрипоти може пояснюватися супутніми патологіями. В їх ряду цукровий діабет, відхилення в роботі щитовидної залози, серцево-судинні недуги, порушення нервової, дихальної систем, стресові розлади.

Іноді, зауважив лікар, захриплий голос є показником розвиваються в гортані доброякісних або злоякісних новоутворень.

Що стосується випадків афонії (повного зникнення голосу), найчастіше вона пов’язана з психогенними обставинами, додав учений.