Слабкість, млявість, сонливість … Якщо у вас низький тиск, дізнайтеся з допомогою яких засобів можна з цим боротися.

По суті

Прийнято вважати, що поганий артеріальний тиск – це високий тиск. Однак, як відомо, все добре, що в міру. Здоров’ю людини проблем доставляє як високий, так і низький тиск. Вважається, що якщо артеріальний тиск людини менше ніж 100/60, то в такому випадку можна говорити про понижений тиск, або про гіпотензію. Часто вживається термін «гіпотонія», в тому числі і лікарями. Однак такий термін не цілком коректний, оскільки гіпотонія в дослівному трактуванні цього слова означає «низький тонус».

Отже, що ж є причиною низького тиску? Безумовно, в першу чергу варто сказати про спадковість. Спадковість настільки важлива річ, що може стати причиною переважної більшості захворювань. Крім того, низький тиск може бути і наслідком інших хронічних захворювань, наприклад хвороби нервової системи, порушення функцій надниркових залоз, щитовидної залози, анемії, порушень діяльності серця і навіть виразки.

У цьому зв’язку для пацієнта з пониженим тиском дуже важливо провести точну діагностику. Тільки після усунення справжньої причини пониженого тиску можна буде позбутися від цієї проблеми.

Препарати при гострій гіпотензії

Понижений тискЯкщо ваш лікуючий лікар прийняв рішення про медикаментозне лікування гіпотензії, то йому необхідно підібрати оптимальну групу препаратів, найбільш підходящу для вас. Адже причинами гіпотензії може бути недостатній серцевий викид, а також низький тонус периферичних судин. У цьому зв’язку застосовуються препарати, як для збільшень серцевого викиду, так і для підвищення тонусу периферичних судин. Також є і комбіновані препарати, які одночасно збільшують серцевий викид і збільшують судинний тонус.

У разі гострої гіпотензії, коли тиск падає різко, як правило, препарати вводяться внутрішньовенно (або крапельним методом). У таких випадках найчастіше призначаються адреноміметики – препарати, що різко підвищують тонус периферичних судин. До адреноміметиків належать, наприклад, норадреналін і метазон.

Для збільшення серцевого викиду застосовуються спеціальні препарати, що відносяться до серцевих глікозидів (наприклад, препарати строфантину, целаніду або дигоксину). Найчастіше ці лікарські засоби застосовуються при гіпотензії, пов’язаної з серцевою недостатністю.

Якщо говорити про комбіновані гіпертензивні (які підвищують артеріальний тиск) препарати, то це альфа-і бета-адреноміметики (адреналін), симпатоміметики (ефедрин) і препарати з допаміном. Адреналін і ефедрин здатні збільшити частоту серцевих скорочень, а також тонус периферичних судин, завдяки чому відбувається підвищення артеріального тиску.

Що стосується дофаміну, то цей препарату вводиться внутрішньовенно або крапельно. У невеликих дозах дофамін збільшує частоту скорочень серцевого м’яза, а у великих дозах – сприяє підвищенню тонусу периферичних судин. Як правило, дофамін застосовується у разі кардіогенного шоку.

Навіть якщо самопочуття прекрасне і всі проведені аналізи не показують відхилень, високий кров’яний тиск – це КАТЕГОРИЧНО не норма.

Препарати при хронічній гіпотензії

Якщо ж артеріальна гіпотензія носить хронічний характер, то в такому випадку призначаються різні медикаменти, що надають стимулюючий вплив на судиноруховий центр. В якості загальнотонізуючого засобу лікар призначає препарати рослинного походження, наприклад рослинні препарати на основі лимонника, женьшеню, радіоли, елеутерококу, аралії маньчжурської, ехінацеї та інших лікарських трав.

Одними з найпоширеніших засобів при гіпотензії – це препарати на основі кофеїну.

Варто відзначити, що лікування гіпотензії може відбуватися і зовсім без ліків! Буває так, що достатньою мірою при низькому тиску є корекція режиму дня. При зниженому тиску лікар вам порадить довше спати і більше рухатися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛА ХАРЧУВАННЯ ПРИ ПРОБЛЕМАХ З ТИСКОМ

ГІПОТОНІЯ І ГОЛОВНИЙ БІЛЬ