Дослідники назвали раптову відчутну втрату ваги одним із ранніх симптомів раку підшлункової залози, що виникає задовго до діагнозу, повідомив науковий журнал «PLoS One».

Як пише «PLoS One», рак підшлункової залози може виявлятися у пацієнтів значно раніше, ніж це зазвичай буває сьогодні, якщо помічати два метаболічні маркери цього небезпечного захворювання. Одним із таких маркерів є різка втрата ваги.

“Було виявлено, що у людей з раком підшлункової залози різка втрата маси тіла може статися за два роки до того, як його буде діагностовано”, – поінформував журнал.

Іншим провісником раку підшлункової дослідники назвали гіперглікемію (підвищений рівень цукру в крові), що визначається за збільшенням індексу глікованого гемоглобіну (HbA1c) у людей, які не є діабетиками. Цю ознаку за умови регулярних обстежень можна виявити приблизно за три роки до встановлення діагнозу, вважають автори проекту.

Читайте також:  Ендокринолог розповіла про першу тривожну ознаку раку щитовидної залози

За їхніми словами, рак підшлункової залози так чи інакше впливає на дві ключові функції органу – виробництво гормону інсуліну та виробництво травних ферментів.

«До різкої та нез’ясовної втрати ваги, особливо у людей з діабетом, а також до незрозумілої гіперглікемії слід ставитися з великою підозрою».

Згідно з результатами дослідження, якщо різка втрата ваги відбувається у діабетиків, це серйозно підвищує ризик того, що вони постраждають від раку підшлункової залози (на відміну від людей, які втрачають вагу, не хворіючи на діабет). З іншого боку, гіперглікемія, що виявляється у людей без діабету, пов’язана з більшим ризиком раку підшлункової залози, ніж гіперглікемія у діабетиків.

Читайте також:  Лікар назвав причини еректильної дисфункції після 40 років