Кандидат медичних наук, хірург вищої категорії, Володимир Миколайович Золкін розповів про симптоми і профілактику варикозної хвороби.

Лікар зазначив, що у 70 відсотків пацієнтів, які страждають цим захворюванням, такі ж проблеми були і у їхніх мам і бабусь. По жіночій лінії цей варикоз передається часто.

Також до цього захворювання схильні люди певних професій: перукарі, продавці, педагоги, лікарі-хірурги, медичні сестри, які асистують під час тривалих операцій, бухгалтери, касири, диспетчери, журналісти, програмісти. Варикозна хвороба розвивається, коли люди мало працюють м’язами. Вени починають “лінуватися”, їх стінки втрачають пружність, клапани провисають і перестають виконувати свої обов’язки. Тоді з’являються перші ознаки варикозної хвороби: відчуття сильної втоми в ногах, оніміння, судоми, а пізніше з’являються варикозні зірочки, вузлики. Через деякий час їх кількість збільшується, і тоді впоратися з хворобою набагато складніше.

Читайте також:  Дієтолог назвала найкращі продукти для прискорення метаболізму після 50 років

Боротися з варикозом допоможуть компресійні гольфи або колготи. Також якщо у людини сидяча робота або доводиться багато стояти, то потрібно періодично робити вправи. Наприклад, поприсідати або пройтися.

Крім того, жінкам слід носити зручне взуття з невисокими підборами.

“Всім своїм пацієнткам я настійно рекомендую плавання, і вважаю, що нічого кращого для профілактики варикозної хвороби не існує. Під час плавання працюють всі групи м’язів, і це просто ідеально. Дуже корисний велосипед, прекрасно активізує м’язи ніг. Вельми корисні і такі види спорту, як: ходьба, біг, лижі. А ось силові і Бойові єдиноборства, важку атлетику, та й Тягання занадто важких сумок з ринку додому таким людям я б категорично заборонив”, – сказав лікар.

Читайте також:  Проти раку та старіння: вчені назвали фрукт для здоров'я та довголіття

За словами медика, вечорами людям, які входять в групи ризику, бажано робити легкий масаж – від пальців ніг і вгору, по ходу венозного відтоку, повідомляє видання “МедикФорум“.