Є багато факторів, які позбавляють людину якісного нічного сну, невідповідна температура спальні є одним з них.

Лікарі визначили, що найкращою для якісного сну є температура від 15,5 до 19,5 градусів, про це розповів журнал Fit for Fun.

Один з експертів, доктор Раджкумар Дасгупта, заявив: температура тіла робить істотний вплив на те, як організм відключається для сну, а температура в спальні – на циркадний ритм, який, крім іншого, визначає цикл сну-неспання.

«Коли ви лягаєте спати, ваше тіло прагне охолодитися. Це пов’язано з виробленням і виділенням мелатоніну, гормону, який виробляється мозком і допомагає організму спати», – пояснює доктор. Дасгупта.

З цієї причини спати найкраще в приємно прохолодній кімнаті, так як це сприяє охолодженню організму. Така атмосфера в спальні не тільки допомагає швидше заснути, але і підтримує хороший сон, захищаючи від випадкових нічних пробуджень.

Доктор Дасгупта констатує: лікарями визначено, що температура в спальні повинна становити від 15,5 до 19,5 градусів. Експерт додав, що людям, яким некомфортно спати в прохолодній кімнаті, не потрібно прагнути підтримувати в ній прохолоду всю ніч – все ж сон дуже індивідуальний. Однак провітрити спальню перед сном все ж варто. Крім того, в ній має бути темно і спокійно, а час відходу до сну має бути якомога більш постійним.