Медики закликають спати у темряві, пояснюючи, що навіть тьмяне освітлення вночі згубно позначається на серцево-судинній системі.

Закрийте жалюзі, задерніть штори та вимкніть весь світ у будинку перед тим, як заснути. Для людей важливо уникати нічного освітлення – лікарі стверджують, що навіть тьмяне світло вночі може шкодити здоров’ю, пише журнал PNAS.

«Дослідження показують, що лише одна ніч в умовах помірного кімнатного освітлення під час сну здатна погіршити механізми регуляції глюкози та серцевих скорочень, тим самим збільшуючи ризик метаболічного синдрому, серцевих захворювань, ендокринних порушень», – повідомляє джерело.

Вивчаючи вплив на організм людей освітлення у нічний час, фахівці виявили, що під впливом світла активується вегетативна нервова система і тіло переходить у стан підвищеної готовності – збільшується частота серцевих скорочень, а також сила, з якою серце скорочується, та швидкість, з якої кров надходить у кровоносні судини. Тим часом, вночі серце має функціонувати в більш розслабленому режимі: частота серцевих скорочень разом з іншими серцево-судинними параметрами в нормі має бути нижчою за нічний час порівняно з денними.

Таким чином, нічне освітлення, що стимулює серце працювати активніше, веде до його навантаження, передчасного зношування, зазначають фахівці. Експерти рекомендують спати у темряві, у тому числі закривати вікна, не допускаючи попадання до кімнати вуличного освітлення.

Джерело: ScienceDaily