Мамолог Фатіма Тамаєва розповіла, що стрес дуже негативно впливає на жіночий організм. І одним із його наслідків навіть може стати рак.

Сварки з коханою людиною, матеріальні складнощі, проблеми на роботі, конфлікти з дітьми – все це призводить до стійкого підвищення рівня стресу, що негативно впливає на організм.

Йдеться не лише про зіпсований настрій та зниження апетиту, а також появу втоми та безсоння. У довгостроковій перспективі стрес справляє руйнівний вплив на різні системи нашого тіла, і з ним потрібно всерйоз боротися.

Мамолог нагадала, що еволюційно стрес є захисним механізмом, який допомагав нам швидше реагувати на різні зовнішні небезпеки. Наприклад, у стані стресу наш далекий предок міг втекти від дикої тварини або від представників сусіднього племені з великою швидкістю, тому що весь її організм мобілізувався для цього за лічені секунди. Але тривалий стрес вкрай небажаний для нашого тіла, оскільки він провокує різні негативні наслідки.

Читайте також:  Вчені назвали ягоду, корисну для здоров'я очей

Психічні проблеми при стресі добре відомі, і їх список дуже значний – від апатії та пригніченості до тривалої депресії. Але відзначаються і суто фізіологічні розлади.

Наприклад, порушення ритму серця, задишка, больові відчуття в грудній клітці, серцево-судинні та шлунково-кишкові розлади, хворобливі імпульси в ділянці живота, падіння лібідо. У деяких людей хронічний стрес може стати спусковим гачком для раку.