Мамолог Фатіма Тамаєва розповіла, що стрес дуже негативно впливає на жіночий організм. І одним із його наслідків навіть може стати рак.

Сварки з коханою людиною, матеріальні складнощі, проблеми на роботі, конфлікти з дітьми – все це призводить до стійкого підвищення рівня стресу, що негативно впливає на організм.

Йдеться не лише про зіпсований настрій та зниження апетиту, а також появу втоми та безсоння. У довгостроковій перспективі стрес справляє руйнівний вплив на різні системи нашого тіла, і з ним потрібно всерйоз боротися.

Мамолог нагадала, що еволюційно стрес є захисним механізмом, який допомагав нам швидше реагувати на різні зовнішні небезпеки. Наприклад, у стані стресу наш далекий предок міг втекти від дикої тварини або від представників сусіднього племені з великою швидкістю, тому що весь її організм мобілізувався для цього за лічені секунди. Але тривалий стрес вкрай небажаний для нашого тіла, оскільки він провокує різні негативні наслідки.

Психічні проблеми при стресі добре відомі, і їх список дуже значний – від апатії та пригніченості до тривалої депресії. Але відзначаються і суто фізіологічні розлади.

Наприклад, порушення ритму серця, задишка, больові відчуття в грудній клітці, серцево-судинні та шлунково-кишкові розлади, хворобливі імпульси в ділянці живота, падіння лібідо. У деяких людей хронічний стрес може стати спусковим гачком для раку.