Овочі, бобові, а також продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, названі серед тих продуктів харчування, які лікар Матіас Рідл (Німеччина) рекомендує для щоденного вживання.

Овочі та зелень. В інтерв’ю виданню Focus доктор медицини, фахівець із внутрішніх хвороб Матіас Рідл повідомив, що дані продукти містять вітаміни, мінерали та безліч фітохімічних речовин, які мають антибактеріальну дію, зміцнюють імунну систему та здоров’я серця, а також, згідно з останніми дослідженнями, підтримують обмінні процеси в головному мозку. При цьому овочі багаті на клітковину, що допомагає рости корисним кишковим бактеріям і підтримує стабільний рівень цукру в крові.

Бобові. Сочевиця, квасоля та горох, на думку експерта, мають бути регулярними в меню людей. Матіас Рідл рекомендує з’їдати щодня по 50 г бобових – така звичка знижує ймовірність серцево-судинних захворювань, гіпертонії, раку товстої кишки. Бобові є гарним джерелом мінералів, таких як залізо, калій, магній та цинк, які необхідні для наших кісток та суглобів, а також для всіх органів та метаболічних процесів, зауважив експерт.

Продукти, багаті на омега-3. За словами фахівця, троє з чотирьох дорослих людей недоотримують корисні омега-3 жирні кислоти. Тим часом це одні з найважливіших речовин в організмі: омега-3 відіграють важливу роль практично у всіх процесах тіла, від передачі інформації в головний мозок до функцій імунної системи. Щоб забезпечувати себе настільки цінними жирними кислотами, слід вживати олії (лляну, оливкову, каноли та інші), жирну рибу, горіхи та насіння.

Ферментовані продукти. Йогурт, кефір, квашена капуста, паста місо, темп, чайний гриб – все це ферментовані продукти, які також повинні вживатися щодня. Вони містять мікроорганізми, які сприяють різноманітності кишкової флори та утворюють коротколанцюгові жирні кислоти, необхідні нервовим клітинам. До того ж сприяють засвоєнню вітамінів і мінералів, підтримують у тонусі імунну систему, мають антибактеріальний ефект, пригнічують запалення кишечника.

Цільнозернові продукти. Такі продукти містять зовнішні шари збіжжя і, отже, багато клітковини, і навіть цінний рослинний білок, мінерали, вітаміни. В результаті цільнозернові продукти краще насичують, сприяють повільному, а не швидкому підвищенню рівня цукру в крові. Завдяки їх вживанню знижується ризик метаболічних порушень діабету. Лікар радить з’їдати близько 100 г цільнозернових продуктів щодня.

Фрукти з низьким вмістом цукру. Фрукти містять великі дози речовин, які потрібні організму для того, щоб мати можливість нормально функціонувати. Крім того, ці речовини мають антибактеріальну, імуностимулюючу та протизапальну дію, а також допомагають при діабеті та підвищеному артеріальному тиску.

125 г фруктів на день достатньо, щоб отримати позитивний ефект. Їхня велика кількість або фрукти з дуже високим вмістом цукру обтяжують організм надлишком фруктози, що веде до ожиріння печінки.