За словами доктора Майкла Мослі, солодке часто дуже хочеться з’їсти як закуску. Але якщо ви відмовитеся від подібної ідеї, то у вас згодом навіть може поліпшитися пам’ять.

У подкасті Just One Thing доктор Майкл Мослі зізнався, що він, як і більшість людей, відчуває потяг до солодкого. І один із способів цього позбутися – є більше фруктів.

Якщо ви замість шоколадки станете з’їдати яблуко, це дасть безліч переваг для здоров’я. Така звичка не тільки покращить мікробіом, а й допоможе уникнути проблем із пам’яттю.

Крім печива та шоколаду, багатим джерелом вільних цукрів можна назвати підсолоджені напої. Найкраще, на думку лікаря, замінити такі напої водою. До того ж наукові дослідження показують, що якщо ви вживатимете менше таких напоїв, то це збільшить обсяг вашого мозку.

Згідно з одним австралійським дослідженням, у якому брали участь 4 тисячі осіб, ті з них, хто вживав менше одного солодкого напою на день, мали більший обсяг мозку. Крім того, вони показали кращі результати і в тестах пам’яті. І це не єдине подібне дослідження.

У статті, опублікованій у журналі Stroke, йдеться, що штучно підсолоджені напої здатні підвищити ризик розвитку деменції. Так, у тих, хто в день пив хоча б одну склянку, одну пляшку або банку такого напою, ймовірність виникнення хвороби Альцгеймера була у 2,9 вищою.