Що таке несумісні продукти? Деякі сполучення смаків є для нас настільки звичними, що ми навіть не замислюємося про корисність цих комбінацій продуктів. Насправді деякі продукти не тільки марні в поєднанні один з одним, але можуть і нашкодити організму. Які продукти дієтологи не рекомендують змішувати?

Чорний чай з молоком

Чай багатий антиоксидантами – речовинами, що запобігають запальним процесам в організмі. Чай корисний при багатьох хронічних захворюваннях, у тому числі серцево-судинних і діабеті. Молоко (навіть невелика кількість) додає в чай ​​білки, які з’єднуються з антиоксидантами і запобігають їх всмоктування в клітини організму. Хочете зробити чай більш корисним – додавайте в нього лимон.

Несумісні продукти, які ми звикли вживати разом

Газована вода плюс алкоголь

Ці продукти не дуже корисні і окремо, але разом надають просто вбивчий удар по нашому організму. Похмілля і головний біль – ось лише «найлегші» наслідки змішування цих продуктів. Про подразнення слизової, гастрити і виразки шлунка ми вже не говоримо.

Несумісні продукти, які ми звикли вживати разом

Білий хліб і варення

Або мед, або джем. Ну хто з нас не любить бутербродів із батона з варенням. А між іншим, це вкрай несумісні продукти харчування. Прості вуглеводи підвищують рівень цукру в крові. І ваш організм повинен працювати в посиленому режимі, щоб його знизити, виробляючи інсулін з підшлункової залози. Результатом посиленої роботи підшлункової є швидка стомлюваність, перепади настрою, дратівливість.

У довгостроковій перспективі батон з варенням загрожує порушеннями роботи підшлункової залози і навіть цукровий діабет.

Несумісні продукти, які ми звикли вживати разом

Кава і тости

Хрусткі житні тости з маслом і ароматна чорна кава – досить популярне поєднання. Одна біда – кофеїн перешкоджає засвоєнню поживних речовин, зокрема кальцію. Тож радимо вживати ці несумісні продукти в їжу окремо один від одного.

Несумісні продукти, які ми звикли вживати разом

М’ясо і червоне вино

Виявляється і це непоєднувані продукти! М’ясо багате залізом. Залізо є центральною частиною гемоглобіну – білка, який переносить кисень з легень до решти частин тіла. Дефіцит заліза є основною причиною залізодефіцитної анемії. При цьому обмежується надходження кисню в клітини організму, що не дозволяє їм нормально функціонувати і призводить до м’язової втоми, млявості, нестачі енергії і зниження імунітету.

Червоні вина містять сполуки, звані дубильними речовинами. Вони перешкоджають здатності вашого організму засвоювати залізо з м’яса.

Несумісні продукти, які ми звикли вживати разом

Пиво і арахіс

Типовий приклад, коли несумісні продукти позиціонуються як «солодка парочка». Арахіс – це не горіх, як вважають багато. Це рослина сімейства бобових, причому вельми калорійна. Алкоголь майже повністю нівелює всі корисні властивості цього продукту. Також варто врахувати, що з пивом ми в більшості випадків споживаємо смажений арахіс. Підсмажування в промислових масштабах здійснюється в рослинному маслі, а як ми знаємо, нагріта олія – це канцероген.

Жирні, м’ясні продукти і фрукти

Після рясної трапези на десерт ми їмо фрукти. А що, вітаміни адже, корисно! Так, вітаміни корисні, тільки не відразу після щільного обіду з великою кількістю м’ясного і смаженого. Різниця в швидкості перетравлення їжі. Смажене м’ясо засвоюється шлунком в перебігу декількох годин. Фрукти ж починають «гнити» в шлунку вже через 15 хвилин. Заїдаючи обід фруктовим десертом ви не тільки не отримуєте вітамінів з фруктів, але ще й ризикуєте заробити здуття живота, нудоту і шлункові кольки.

Несумісні продукти, які ми звикли вживати разом

Найкращий варіант вживати фрукти за півгодини, годину до їди або в перервах між їжею. При прийомі фруктів на голодний шлунок максимально засвоюються вітаміни, і ми втрачаємо зайві кілограми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОДУКТИ, ЩО ПОРУШУЮТЬ ТРАВЛЕННЯ

НАЙКОРИСНІШІ СПОСОБИ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ