Оториноларинголог Володимир Зайцев: робити інгаляції при хворому горлі – одна з небезпечних помилок.

ЛОР-лікар вказав в інтерв’ю на поширені помилки в лікуванні хворого горла, що підвищують ризик серйозних і небезпечних ускладнень. Зокрема, Зайцев закликав не робити інгаляції, особливо парові. Горло в цьому випадку піддається нагріванню, яке може спровокувати швидкий набряк тканин. Якщо врахувати, що слизова хворого горла вже є розпухлої, активізований інгаляцією процес набряку може довести людину до задухи.

“Через нагрівання посилюється набряклість, внаслідок чого пацієнт може задихнутися”.

Інша небезпечна помилка, на яку вказав Зайцев, – це обробка хворого горла гасом, котра чомусь вважається народним методом терапії. Оториноларинголог зауважив, що “ця маніпуляція викликає розвиток онкологічних захворювань, таких як рак кореня язика, рак порожнини рота, рак піднебінних мигдалин, рак гортані”.

Також лікар попередив про небезпеку ополіскування (санації) горла розчинами з додаванням домашніх засобів – соди, солі, йоду. Займаючись самолікуванням, люди часто використовують їх за принципом «чим більше і чим частіше – тим краще». Результатом такої терапії стає пересихання або навіть опік слизової.

Інші небезпечні помилки, названі медиком.

  • Самолікування антибіотиками.
  • Категорична відмова від антибіотиків, які насправді потрібні.
  • Неправильне використання УФ-ламп.
  • Непомірне використання таблеток, які розсмоктуються.

Володимир Зайцев підкреслив: схему лікування хворого горла повинен складати лікар, ігнорування цього принципу загрожує посиленням патологічного процесу.