Про необхідність харчуватися здорово і повноцінно твердять всі медики. Проте італійські дослідники посвітили серію спостережень за здоров’ям прихильників здорового способу життя і харчування зокрема, для того щоб проаналізувати здійснювані ними помилки.

Було відзначено п’ять крайнощів, які негативно позначаються на здоров’ї людей, надаючи тим самим певну ведмежу послугу – спочатку людина привчає себе до здавалося б здоровому, не завжди бажаному харчуванню, а потім цей же раціон грає з ним злий жарт, розбудовуючи деякі функції організму .

Повна відмова від хліба. Спонукає до того думка про вміст у хлібі швидких вуглеводів, засвоєння яких провокує набір зайвої ваги. Однак сама здорова, на думку дієтологів, дієта – середземноморська – містить хліб. Він з твердих сортів пшениці або цільнозерновий. Уважно вивчаючи склад тієї чи іншої випічки, де має бути вказано високий вміст цільних зерен, борошна з твердих сортів пшениці, висівок і рослинної клітковини, ви придбаєте дійсно корисний і необхідний організму продукт. Те ж стосується макаронних виробів.

Читайте також:  Чому для здоров'я корисно їсти картоплю

Повна прихильність знежиреним молочним продуктам. Думка формується на підставі того, що молочний жир провокує багато, в тому числі серцево-судинні захворювання, крім того, жирні молочні продукти спричиняють збільшення обсягів тіла. Однак необхідно розуміти, що більшість корисних речовин, що містяться в молочних продуктах, є жиророзчинними, а значить, знежирення зводить користь того, що з’їдається до мінімуму. Правильніше віддавати перевагу молочним продуктам низької жирності (2,5% і менше) або тим, де молочний жир замінений рослинними поліненасиченими жирними кислотами.

Прихильність продуктам для діабетиків. Пояснюється знову-таки бажанням схуднути або не набрати зайві кілограми. Однак діабетичне харчування дуже специфічне. Часто воно не поступається за калорійністю аналогічним версіями для здорових людей, а ефект досягається, наприклад, з причини вмісту трансжирів, які блокують сприйнятливість до інсуліну. Цукрозамінники для здорових людей також не панацея, але про це наступний пункт. У даному ж випадку важливо відмовитися від придбання таких товарів без особливих призначень до того чи як мінімум уважно читати упаковку товару, де має бути вказано “без трансжирів”.

Читайте також:  Названо популярний напій, який підвищує ризик розвитку діабету, раку та гіпертонії

Повна відмова від цукру і солі. У дозованій кількості дані речовини необхідні нашому організму, вони беруть участь в нормальному функціонуванні серцево-судинної та лімфатичної систем. Рекомендується зводити до мінімуму їх споживання, проте не відмовлятися зовсім. Останнє, до слова не зовсім досяжно, оскільки сучасні продукти фабричного виробництва переважно містять і сіль, і цукор, що може бути навіть невідчутно на смак.

Прихильність пакетованим сокам. Може здатися, що це джерело здоров’я, вітамінів, що містяться в натуральних фруктах. Однак пакетовані соки являють собою лише концентрат з високим вмістом природних цукрів і мінімальною кількістю рослинної клітковини. Порівнювати пакетовані соки зі свіжовіджатими неможливо, в той же час навіть свіжовіджаті(фреші) соки дієтологи рекомендують розбавляти в рівних пропорціях водою і не споживати їх більше 200 мл на день.

Читайте також:  Ця статева інфекція викликає зниження когнітивних функцій та деменцію

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

ОГЛЯД ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ СХУДНЕННЯ