У той час як багато людей вибирають вечірню ванну, більш популярний час і метод миття — це ранковий душ. Це можливість змити бруд з попереднього дня і дати розуму кілька хвилин усвідомленості перед роботою або грою наступаючого дня. Хоча це хороший і ефективний спосіб вмитися, занадто часте прийняття душу може мати деякі недоліки.

Це включає в себе ослаблення імунної системи. Надмірне очищення може пошкодити мікробіом — сукупність бактерій, мікробів і бактерій, які живуть всередині або на вашому тілі, згідно з дослідженням, проведеним в США. Мікробіом є частиною імунної системи і допомагає захистити її.

Читайте також:  Які продукти можуть дати організму магній

Пошкоджуючи мікробіом, надмірне миття може зробити людину більш вразливою до хвороб. Однак, хоча дослідження показало, що надмірне очищення має негативний вплив, воно згодом не пропонувало, як часто людина повинна приймати душ, щоб підтримувати баланс між збереженням свіжості і вразливістю до інфекційних бактерій.

Ослаблення імунної системи – єдиний спосіб, при якому душ певним чином може бути шкідливий для організму. Це також може пошкодити шкіру.

За словами дерматолога Люсі Чен, правильна кількість прийомів душу в тиждень – від двох до трьох, і це число звучить дивно для тих, хто приймає душ кожен день або для кого регулярні фізичні вправи є ключовою частиною їх розпорядку дня.

Читайте також:  Дієтолог перерахував звички для ефективного спалювання жиру

Суха шкіра “може призвести до екземи або запалення шкіри або до інших станів, таких як прищі”. Надмірний прийом душу може викликати лупа на шкірі голови і висушити волосся. Окрім пропозиції приймати душ лише три рази на тиждень, Чен сказала, що цей душ повинен тривати від п’яти до десяти хвилин – «він може видалити масла і висушити шкіру».