На думку спортивного лікаря Клауса Петтгена, в деяких випадках продукти краще ібупрофену або диклофенаку, побічні ефекти яких дуже сильні.

На порталі Focus.de Клаус Петтген розповів, які продукти особливо ефективно борються із запаленням і болем, не поступаючись у своїй дії навіть медикаментам.

Вишня. Її ягоди містять антиоксиданти, вітамін С і так звані антоціанідіни, які можуть зменшити запалення.

Лимон. Жовті плоди також є борцями з запаленням як потужні джерела природного антиоксиданту – вітаміну C. Один лимон містить приблизно 50% всієї денної норми вітаміну C. Лікар радить натирати лимони разом з цедрою у страви перед подачею на стіл.

Ананас. Цей тропічний фрукт містить фермент бромелайн, який широко відомий тим, що стимулює травлення і сприяє схудненню. Але цей же фермент має виражену протизапальну дію.

Куркума. В куркумі міститься безліч активних хімічних речовин (куркуміноїдів), найвідомішим з яких є куркумін – потужний антиоксидант, що володіє яскраво вираженою протизапальною дією. Щоб користь від їжі, приправленої куркумою, була максимальною, їсти її потрібно разом з чорним перцем

Олії з омега-3 жирними кислотами. Омега-3 жирні кислоти також мають протизапальну дію. Вони містяться в лляній, оливковій і ріпаковій олії. Лікар вважає, що олії як джерела омега-3 більш корисні, ніж, наприклад, морська риба, яка може бути сильно забруднена ртуттю.