У багатьох українських областях встановилася сильна спека, яка, при відсутності кондиціонера, не дає заснути.

Лікар відділення медицини сну Олена Максимова порадила, що робити, щоб спекотна погода не стала перешкодою для міцного сну. У спальні незайвим буде використовувати зволожувач повітря, зазначила експерт. Якщо його немає, то можна поставити таз з холодною водою.

– Це не охолодить кімнату, але додаткове зволоження створить. Якщо немає кондиціонера, то розкривайте вікна. У кімнаті, де передбачається сон, навпаки, закривайте штори і вікна, щоб вона не нагрівалася, – розповіла Максимова.

Вона рекомендує спати в спеку без ковдри, або використовувати ковдру з льону або бавовни. Ховатися синтетичними покривалами не варто, так як через них шкіра гірше дихає.

Що ще можна зробити? Є кілька простих порад. Не їжте важку їжу перед сном, організму і так важко. Можна взяти тонку простирадло з бавовни, намочити її в холодній воді, сильно віджати і сховатися нею – волога тканина охолодить шкіру. Можна взяти навіть шматок вологої тканини і укрити тільки ноги (ступні) – це теж допоможе.

Безпосередньо перед тим, як лягти в ліжко, прийміть прохолодний душ. Якщо немає можливості або бажання встановити кондиціонер – включіть звичайний вентилятор.

Раніше китайські вчені назвали найнебезпечніші пози для сну. Зокрема, звичка засипати на боці може привести до формування грижі поперекового міжхребцевого диска.