Ці продукти потрібно раз і назавжди виключити з раціону тим, хто хоче продовжити молодість і зберегти фігуру.

1. Багато хлібних, борошняних і круп’яних виробів

А саме: звичайний білий хліб (особливо хліб для тостів), локшина швидкого приготування, здобні булочки, сушки, бублики, вафлі, борошняні торти, крекери, сухарики, печиво, розварений рис, манна крупа.

Чому не можна?

Вся ця їжа складається з рафінованого борошна (крупи), та ще й з величезною кількістю цукру. Тому вона практично не містить нічого корисного, але при цьому переповнена швидкими вуглеводами, які поступово ведуть до ожиріння, атеросклерозу і цукрового діабету. Крім того, через різкі вуглеводні стрибки така їжа руйнує нормальну систему регуляції апетиту, і ми з’їдаємо її в рази більше.

2. Ряд м’ясних виробів

Сюди відносяться всі ковбаси, сосиски, сардельки, сало, а також страви з жирного м’яса і птиці (наприклад, свинина, баранина, качка). У цю групу входить і більшість пельменів, що поєднують в собі шкідливе жирне м’ясо з шкідливими ж борошняними добавками.

Можна взяти собі за правило наступний принцип: якщо м’ясо було вибрано і приготовлено не мною, я його не їм.

Чому не можна?

Такі м’ясні вироби містять дуже багато тваринного жиру, який шкідливий для судин і серця. Крім того, м’ясо, піддане глибокій кулінарній переробці, порушує роботу мікрофлори кишечника (яка настільки важлива для здоров’я в цілому). І саме при промисловому виробництві м’ясних виробів і напівфабрикатів допускається максимальне число порушень якості і рецептури, в результаті чого ці продукти надмірно збагачуються жиром (часто навіть не м’ясним), втрачають білкову повноцінність і перекачуються консервантами і антибіотиками.

Читайте також:  Вісцеральний жир: 3 напої «найімовірніше» сприяють накопиченню жиру на животі

3. Багато молочних виробів

Згущене молоко, солодкі йогурти, солодкий сир і сирки, молочний шоколад, дешеве морозиво, дешеві сири середньої зрілості.

Чому не можна?

Ці продукти вже мало що мають від молока, але при цьому напхані цукром, про шкоду якого зокрема і швидких вуглеводів взагалі ми говорили раніше. Крім того, дуже часто останнім часом сир, сирні вироби, морозиво і дешеві сири «кондиціонуються» великими кількостями пальмової олії, багатої потенційно небезпечними тугоплавкими жирами.

4. Деякі олійно-жирові продукти

Маргарини, спреди для бутербродів, кулінарний жир, пальмова олія.

Чому не можна?

Всі ці види жирів містять штучно модифіковані жирні кислоти (або тугоплавкі жири), які значною мірою підвищують ризик виникнення атеросклерозу і серцево-судинних хвороб.

5. Ряд овочів і фруктів

Банани (за винятком дрібних диких бананів), фініки, картопля (за винятком молодого літнього картоплі).

Читайте також:  Які продукти підвищують ризик розвитку раку

Чому не можна?

Мінімум корисних речовин, максимум швидких вуглеводів і цукрів. В даному випадку мова йде, звичайно ж, про систематичне вживання даних продуктів, а не про випадкові перекуси за відсутності іншої їжі.

6. Фастфуд і снеки

Чіпси, смажені солоні горішки, батончики, сухарики, попкорн.

Чому не можна?

Вже за однією ціною можна зрозуміти, що в цих продуктах нічого цінного немає. А для того щоб люди їх їли, вони рясно присмачені підсилювачами смаку, штучними ароматизаторами, дешевим жиром, сіллю, цукром. Ясна річ, люди їх їдять на рівні несвідомих первісних інстинктів, які всі ці добавки активно стимулюють. І їдять у величезних кількостях! Правда, не отримуючи при цьому зовсім нічого, крім цукру і жиру.

7. Деякі солодкі напої

Всі різновиди коли, лимонаду та інші види солодких газованих напоїв, фруктові соки тривалого зберігання в пакетах і пляшках.

Чому не можна?

Нічого корисного, крім суцільного цукру і консервантів. У промислових фруктових соках залишається дуже мало корисних компонентів фруктів, зате додається занадто багато цукру.

8. Багато соусів і приправи

Кетчуп, соєвий соус, майонез та інші промислові соуси.

Чому не можна?

У таких соусах дуже мало натуральних компонентів, але сила-силенна солі, глутамату натрію, жиру не кращої якості, штучних наповнювачів, загусників і т.д. з такими соусами ми ніяк не покращуємо поживну цінність їжі, але зате з’їдаємо її в 2-3 рази більше. Візьміть собі за правило готувати різноманітні соуси і приправи виключно самостійно.

Читайте також:  Медики перерахували звички, які здатні нашкодити легеням

Дієта молодості. Включіть правильні гени!

9. Сіль і цукор

Чому не можна?

У вашій звичайній їжі (якщо більшу частину ви не готуєте самі) і так дуже багато вуглеводів і солі, щоб їх ще й в чистому вигляді додавати в їжу. І якщо ви самостійно готуєте менше третини свого раціону (причому з натуральної вихідної сировини, а не з напівфабрикатів), постарайтеся забути про сіль і цукор.

10. Промислові солодощі

Солодке печиво, вафлі, пряники, дешеві сорти морозива, дешеві цукерки та шоколад, горіхові пасти, промислові торти тощо.

Чому не можна?

Виключно високий вміст цукру і низькоякісних жирів або трансжирів, що необхідно для забезпечення тривалого терміну зберігання. І це при повній відсутності яких би то не було корисних компонентів (для мінімізації собівартості). Любите солодке? Робіть його самі – так ви хоча б будете впевнені в тому, що ви їсте.