Сьогодні каву називають справжнім еліксиром здоров’я. Було виявлено, що вона може знизити ризик раку простати, серцевої недостатності і навіть втрати слуху. А деякі дослідження підтвердили її здатність позбавляти від зайвої ваги. Проте не для всіх вона однаково корисна. У деяких людей кава може викликати більше негативних, ніж позитивних ефектів.

Люди з СРК

“Кофеїн може посилювати активність кишечника, в тому числі збільшити ймовірність діареї (основна ознака синдрому роздратованого кишечника або СРК). Так що, якщо у вас СКР, краще уникати цього напою”, – розповів лікар-дієтолог Енджел Планеллс.

Люди з глаукомою

За словами фахівця, при вживанні кави підвищується внутрішньоочний тиск у людей з глаукомою. Хоча для точних висновків потрібні додаткові дослідження, поки лікарі рекомендують скоротити споживання напою або зовсім від нього відмовитися, пише Eat Тhіѕ, Not That!.

Люди із захворюваннями серця

Оскільки кофеїн може викликати тимчасове підвищення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень, важливо, щоб будь-яка людина з серцевим захворюванням обговорив зі своїм лікуючим лікарем кількість напою, яке буде для нього безпечним. Людям з аритмією рекомендується його уникати, розповіла дієтологиня Келлі МакГрейн.

Люди з порушеннями сну

Багато хто знає, що чашка кави (або більше) після поганого нічного сну допоможе швидко прийти в форму, але така звичка може тільки погіршити проблеми з безсонням. Фахівці радять відмовитися навіть від післяобідньої кави. Найкраще уникати кофеїну принаймні за 6 годин до сну.

Люди з гастроезофагеальним рефлюксом (ГЕРХ)

Так як кофеїн послаблює нижній сфінктер стравоходу, який є клапаном між ним і шлунком, це може викликати потрапляння шлункової кислоти в стравохід. В результаті людина відчуває печіння і біль – класичні симптоми ГЕРХ. Дієтологи рекомендують пити каву без кофеїну або зовсім перейти на чай.