Щоб досягти здорових показників, пацієнтам з високим тиском (гіпертонікам) зазвичай доводиться приймати одну таблетку раз на день, і більшість приймає її вранці. Велике дослідження, проведене в Іспанії показало, що таблетки від тиску працюють краще, якщо вони приймаються ввечері, бажано перед сном.

Вчені на чолі з керівником дослідження Рамоном Ермідою з Університету Віго припускають, що це пов’язано з внутрішніми годинами організму, які також впливають на використання лікарських речовин.

Дослідження

Для дослідження половина з 19 000 учасників знижувала тиск вранці, а інша – перед сном. Випробовувані регулярно вимірювали свій тиск і вели облік. Вчені стежили за станом пацієнтів протягом 6 років. Пацієнти, які приймали ліки перед сном, мали значно нижчий тиск вночі і протягом дня, ніж пацієнти, які приймали ліки щоранку.

Читайте також:  Вживання лимонного соку може сприяти зниженню тиску: результати дослідження

Циркадні ритми

Під час нічного сну кров’яний тиск трохи падає, і ввечері прийом ліків посилював вплив настільки стійко, що він не підвищувався протягом критичних годин вранці і вдень. В якості довгострокового ефекту, ризик серцево-судинних захворювань у «вечірніх пацієнтів» зменшився вдвічі в порівнянні з гіпертоніками, які приймали ліки щоранку.

Проте, пацієнти повинні обговорити зі своїм лікарем, перш ніж змінювати час прийому препаратів. Найкращий спосіб визначити індивідуальну ситуацію з артеріальним тиском – це провести довгострокове вимірювання. Це робиться за допомогою спеціального приладу, який надягають на пацієнта, і кров’яний тиск вимірюється кожні 30 хвилин протягом 24 годин.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News