Випадання волосся при прийомі душу або під час миття голови є проблемою, властивою як чоловікам, так і жінкам будь-якої довжини волосся.

Доктор Ерім Чаудрі, експерт у галузі чоловічого здоров’я, прокоментував в інтерв’ю можливий зв’язок між частим миттям голови та випаданням волосся.

Фахівець зауважив, що багатьох людей турбує кількість волосся, що випадає під час миття, проте миття голови як таке не є фактором, що посилює цю проблему – облисіння воно не сприяє.

«Якщо у вас випадає волосся під час прийняття душу, це цілком нормально. При миття ви стимулюєте шкіру голови, і ваше волосся, яким вже судилося випасти, отримує остаточний поштовх до цього. Впале при миття з голови волосся так чи інакше незабаром покинуло її», – пояснив фахівець.

Доктор Чаудрі додав, що щоденна до 100 волосся є нормальним явищем. Коли волосся довге, його втрата може здаватися більш інтенсивною.

У свою чергу, якщо волосся схильне до жирності, періодичне миття допомагає зберегти його здоров’я. Занадто завзятого очищення не потрібно, але все ж таки шкіру голови слід очищати від масел, забруднюючих речовин, інших компонентів, які можуть забивати пори, сприяти запаленню.

За словами доктора Чаудрі, миття та сушіння волосся можуть посилювати проблему облисіння тільки якщо волосся та волосяні фолікули вже були пошкоджені хімічними речовинами або чимось ще.

Фахівець зауважив: коли випадання волосся обумовлюється генетичними та віковими гормональними процесами, косметичні засоби не зможуть їх зупинити, і в цілому «дуже мало що можна зробити для набуття колишньої густоти шевелюри».

У будь-якому випадку при виникненні андрогенної алопеції необхідно звертатися до фахівця, інакше різко зростає ризик того, що людина витрачається на безліч непотрібних засобів і не отримає нічого, крім розчарування.