Сьогодні немає точних даних про те, що сприяє розвитку деменції. Проте вчені продовжують проливати світло на можливі причини та ризики захворювання. Наприклад, було виявлено зв’язок між деменцією та порушенням серцевого ритму.

Австралійський кардіолог Бен Фрідман з Інституту дослідження серця (Heart Research Institute) заявив, що люди з миготливою аритмією мають підвищений ризик погіршення когнітивних функцій мозку і, отже, деменції. За його словами, є переконливі докази цього впливу серця на мозок. Він вважає, що рання діагностика миготливої ​​аритмії може розглядатися як стратегія запобігання або відстрочення деменції.

Очікується, що випадки деменції та порушення серцевого ритму частішають у міру старіння населення світу. “Прогнози показують, що кількість людей з миготливою аритмією збільшиться на 150% протягом наступних чотирьох десятиліть, а захворюваність на деменцію подвоюватиметься кожні шість років”, – сказав Бен Фрідман.

Кардіолог підкреслив, що обидва стани мають спільні фактори ризику. Вони включають літній вік, гіпертонію, діабет, апное уві сні, ішемічну хворобу серця, інсульти, ожиріння та надмірне вживання алкоголю, передає The Canberra Times.

Бен Фрідман розповів, що у кожної третьої людини віком від 50 років розвивається миготлива аритмія. Вона найчастіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Він рекомендував щороку перевіряти пульс.

Згідно з дослідженням, раніше опублікованим у журналі American Academy of Neurology, прийом антикоагулянтів при миготливій аритмії може знизити ризик деменції. Справа в тому, що при цьому захворюванні серця кров накопичується і її згустки можуть переміщатися по тілу і потрапити до мозку. Прийом ліків для розрідження крові допоможе не допустити утворення тромбів і, як наслідок, уникнути інсульту та деменції, вважають вчені.