Хоча різноманітність методів контрацепції зараз дуже велике (наприклад, всілякі спіралі і гормональні пластирі), протизаплідні таблетки все ще утримують перші позиції за популярністю. Але не можна ж їх приймати вічно. Що ж вас чекає після скасування?

Три місяці без менструацій

Незалежно від того, чим продиктоване таке рішення – будь то планована вагітність, складність в дотриманні прийому або яскраво виражені побічні ефекти, – потрібно все робити поступово. Звичайно, можна просто взяти і перестати приймати таблетки, але лікарі все-таки рекомендують допити пачку до кінця. Якщо кинете приймати їх на середині циклу, то можуть виникнути нерегулярні кровотечі або невеликі кров’яні виділення.

Оральні контрацептиви (протизаплідні таблетки) містять жіночі статеві гормони – естроген і прогестерон. Їх поєднання перешкоджає настанню овуляції і робить слиз з шийки густішим, заважаючи сперматозоїдам проходити через шийку матки до яйцеклітини. Коли жінка перестає приймати протизаплідні таблетки, синтетичні гормони, які містилися в таблетках, виводяться з організму за кілька днів і менструації повинні повернутися через 4-12 тижнів.

Читайте також:  5 болезней, при которых врач пропишет противовоспалительные препараты

«Місячні повинні прийти в норму за кілька місяців. Лікарі це називають запізнілою менструацією, і ніяких занепокоєнь це явище викликати не повинно. Але є і більш рідкісне явище, аменорея, коли після закінчення прийому протизаплідних менструації повертаються через півроку. Зазвичай я кажу своїм пацієнтам, що їм краще знову прийти до лікаря, якщо місячні не відновилися через 3 місяці », – говорить д-р. Олександра Сова з Медичного коледжу Вейл Корнелл в Нью-Йорку.

Несподівана вагітність і лібідо в нормі

Ще одна причина, по якій менструації не повертаються, – вагітність. Всупереч розхожому міфу про те, що прийом оральних контрацептивів може істотно позначитися на фертильності і після того, як від них відмовитися, можна завагітніти буквально в перший же місяць після припинення прийому цих препаратів. Овуляція може повернутися відразу ж, але гормональній системі потрібен час, щоб переналаштуватися.

Читайте також:  Про пользу биотина

Інші поширені реакції організму на відміну: акне, хвороблива чутливість грудей, спазми в матці, перепади настрою. Є і хороші новини: вас чекає також позитивний ефект – нормалізація лібідо.

ПМС може повернутися

Небажані побічні ефекти у всіх різні, і якщо якісь стани спостерігалися до прийому протизаплідних препаратів, то вони нікуди не діваються. Але можна поприймати ліки, які будуть боротися з симптомами. «Протизапальні препарати, на кшталт напроксену або мефенамінової кислоти, можуть бути ефективні, – каже Уффельмана. – І також якщо жінка не планує вагітніти і приймає надійні протизаплідні препарати, відрегулювати настрій і впоратися з ПМС, швидше за все, повинні допомогти дози тестостерону ».

Читайте також:  Коли починає діяти парацетамол

«Протизаплідні таблетки дуже добре допомагають ” вирівняти ” жіночі гормони, рівень яких в нормі коливається протягом усього циклу. Ці коливання стають причиною ПМС – передменструального синдрому: болі внизу живота, головні болі під час менструації, здуття живота і рясні виділення. Тому після відмови від таблеток всі ці симптоми можуть повернутися. Багато жінок приймають ці препарати саме для того, щоб впоратися з цими симптомами, а не тільки для контрацепції », – говорить д-р. Джабаль Уффельмана, гінеколог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙПОПУЛЯРНІШІ ПИТАННЯ ДО ГІНЕКОЛОГА

ЕКСТРЕНА КОНТРАЦЕПЦІЯ: ЗА І ПРОТИ

ВНУТРІШНЬОМАТКОВА СПІРАЛЬ: ПЛЮСИ І МІНУСИ