Користувачі різних електронних пристроїв вже звикли до того, що лікарі постійно попереджають їх про небезпеку гаджетів для зору. Але, виявляється, причинами погіршення якості зору можуть бути не тільки телевізор або планшет.

Існують менш очевидні фактори проблем із зором. Зокрема, причиною процесів, здатних довести до сліпоти, може виявитися туш для вій. Згідно з результатами дослідження, проведеного фахівцями британської мережі очних лікарень Optegra, жінки піддають себе серйозній небезпеці, користуючись тушшю для вій з вичерпаним терміном придатності. З’ясувалося, що при застосуванні такої косметики органи зору інфікуються патогенними мікроорганізмами.

Також до появи проблем із зором може стати незручний робочий стілець. З боку спини за кровопостачання мозку несуть відповідальність дві важливі артерії,- незручний стілець, на якому людина проводить багато часу, негативно впливає на хребет і поставу, що позначається і на судинах, які можуть бути здавлені хребцями. Захворювання хребта, що викликаються його постійним викривленням, легко призводять до порушення зору аж до того, що може виникнути справжня сліпота, застерігають експерти.

Найдивовижніше, що до погіршення стану органів зору може призводити і миття голови з використанням занадто агресивного для ніжних слизових оболонок шампуню. Лаурилсульфатнатрій, який входить до складу багатьох шампунів при попаданні в очі, висушує їх, викликаючи дискомфорт, відчуття потрапишого піску і падіння гостроти зору, розповіли вчені.

Джерело: МедікФорум