Чорнослив зменшує вагу і знижує апетит. До такого висновку прийшли вчені з Ліверпуля, провівши експеримент за участю сотні людей, страждаючих ожирінням. Відзначимо, що чорнослив відноситься до продуктів з сегменту доступних, не дорогих.
 

Вживання сухофруктів під час зниження ваги багатьма дієтологами не рекомендоване, незважаючи на те, що здатність сухофруктів підтримувати відчуття ситості, добре відома. Щоб зрозуміти, корисні сухофрукти чи ні, вчені з Ліверпуля провели експеримент, в якому взяли участь 100 осіб з ожирінням і надлишковою вагою, що сидять на строгій дієті з низьким вмістом клітковини. Вчені хотіли дізнатися, чи буде включення чорносливу в щоденний раціон цих людей сприяти або, навпаки, заважати втраті ваги, а також чи впливає чорнослив на апетит.
 
Щоб зрозуміти суть впливу чорносливу на масу тіла і відчуття голоду, всіх учасників експерименту розділили на дві групи. Люди з першої групи їли чорнослив кожен день (140 грам для жінок і 171 грам для чоловіків) протягом усього періоду дієти, члени другої замінювали його будь-якими іншими дієтичними перекушуваннями.
 
Вчені виявили, що учасники з першої групи в середньому схудли на 2 кілограми і зменшилися в обсягах на 2,5 сантиметра, учасники з другої – на 1,5 кілограма і 1,7 сантиметрів відповідно. Також виявилося, що люди, які їли чорнослив активніше втрачали вагу протягом чотирьох останніх тижнів експерименту. Крім усього іншого, чорнослив дозволяв надовго зберегти відчуття насичення.

«Це перші дані, які говорять про те, що включення чорносливу в раціон харчування людей з надмірною вагою сприяє схудненню і не призводить до виникнення будь-яких побічних ефектів. Також цей сухофрукт може бути корисний худне завдяки своїй здатності знижувати апетит », – розповідає доктор Джаред Харрольд, психолог з Ліверпуля.

Джейсон Халфорд, професор експериментальної психології з Університету, також додав: «Ми знаємо, що дотримуватися здорового раціону харчування досить складно. Сухофрукти можуть послужити відмінним доповненням до дієти, а також засобом контролю за апетитом ».

Читайте також:  10 фруктів і овочів, які можуть наразити на ризик

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНО НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВИЙ ПРОДУКТ ХАРЧУВАННЯ В РАЦІОНІ ЛЮДИНИ

ТОП-10 ЗДОРОВИХ ПРОДУКТІВ, ЩО РУЙНУЮТЬ ДІЄТУ

МЕДИКИ ПО-НОВОМУ ОЦІНИЛИ КАВУНИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News