Багато починають відзначати Новий рік задовго до 31 грудня. Новорічні корпоративи та застілля поступово переходять у святкування Різдва Христового та Старого Нового року. Лікарі-наркологи нагадали, як правильно пити під час свят, щоб до початку робочих буднів не зіпсувати здоров’я.

За нормами ВООЗ, умовно безпечною для здоров’я дозою спиртного для дорослих чоловіків вважається 2 стандартні одиниці алкоголю на день, а для жінок – 1 стандартна одиниця. При цьому як мінімум два дні на тиждень має бути перерва. Стандартна одиниця – це 10 г чистого спирту, тобто 30 мл горілки, або до 120 мл некріпленого вина або шампанського, або 330 мл 5%-го пива.

Якщо після вживання спиртного ви відчуваєте легку ейфорію, а ваше обличчя почервоніло, міміка стала жвавішою – це ознака легкої стадії сп’яніння. Щоб свято не перейшло в п’янку, варто зупинитися на цій стадії і більше не випивати.

Відома народна порада – перед застіллям з’їсти щось жирне (наприклад, шматочок масла) допомагає швидко не сп’яніти, але шкідливий вплив алкоголю все одно настане. Також відтягують наступ сп’яніння (але не зменшують шкоду алкоголю) варена картопля і яблука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗУСТРІТИ НОВИЙ РІК БЕЗ НАСЛІДКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

ЯК УНИКНУТИ ПОХМІЛЛЯ І ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВОНО НАСТАЛО?

ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ ПРО ПІДСТУПНІСТЬ СВЯТКОВОГО ПЕРЕЇДАННЯ