ГоловнаНовини Здоров'яЯк пити на свята без шкоди для здоров’я

Як пити на свята без шкоди для здоров’я

Багато починають відзначати Новий рік задовго до 31 грудня. Новорічні корпоративи та застілля поступово переходять у святкування Різдва Христового та Старого Нового року. Лікарі-наркологи нагадали, як правильно пити під час свят, щоб до початку робочих буднів не зіпсувати здоров’я.

пити на свята

За нормами ВООЗ, умовно безпечною для здоров’я дозою спиртного для дорослих чоловіків вважається 2 стандартні одиниці алкоголю на день, а для жінок – 1 стандартна одиниця. При цьому як мінімум два дні на тиждень має бути перерва. Стандартна одиниця – це 10 г чистого спирту, тобто 30 мл горілки, або до 120 мл некріпленого вина або шампанського, або 330 мл 5%-го пива.

Якщо після вживання спиртного ви відчуваєте легку ейфорію, а ваше обличчя почервоніло, міміка стала жвавішою – це ознака легкої стадії сп’яніння. Щоб свято не перейшло в п’янку, варто зупинитися на цій стадії і більше не випивати.

Відома народна порада – перед застіллям з’їсти щось жирне (наприклад, шматочок масла) допомагає швидко не сп’яніти, але шкідливий вплив алкоголю все одно настане. Також відтягують наступ сп’яніння (але не зменшують шкоду алкоголю) варена картопля і яблука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗУСТРІТИ НОВИЙ РІК БЕЗ НАСЛІДКІВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

ЯК УНИКНУТИ ПОХМІЛЛЯ І ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВОНО НАСТАЛО?

ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ ПРО ПІДСТУПНІСТЬ СВЯТКОВОГО ПЕРЕЇДАННЯ