Навіть корисні та якісні продукти на тлі спекотної погоди можуть за лічені години перетворитися на особливо небезпечні для здоров’я, – з таким попередженням виступив Росспоживнагляд.

В умовах високої температури найбільш швидко мікроорганізми починають розмножуватися в харчових продуктах, що містять багато вологи, білка і вуглеводів. Вживання таких продуктів може стати причиною виникнення інфекційних захворювань і харчових отруєнь, заявили співробітники відомства.

Найбільш небезпечною, за їх словами, є вулична їжа. Сезонні заклади громадського харчування часто не обладнані системами водопостачання і каналізації, тобто, в них відсутні умови для дотримання навіть елементарних правил гігієни.

Крім того, у спеку краще відмовитися від вживання випічки, передусім, випічки з різноманітними начинками. Потрапивши, наприклад, у м’ясо або сир, бактерії починають розмножуватися у них з шаленою швидкістю вже через кілька хвилин. Але найбільшу небезпеку в цьому плані на думку експертів являють собою кремові кондитерські вироби.

Читайте також:  4 ознаки того, що метаболізм працює неправильно

Також в список найбільш неблагонадійних в спеку Росспоживнагляд вніс варену ковбасу, курятину, паштет, готові салати. Продукти зі зниженою ціною вимагають уважного вивчення – можливо, у них просто закінчився термін придатності.

Додатково в санітарному відомстві настійно рекомендують відмовитися в спекотну погоду від вживання страв так званої японської кухні, в першу чергу, з сирою рибою.

Джерело: МедікФорум