Трапляється, що на різних урочистостях у вигляді іменин, корпоративів і так далі без алкоголю не обходиться. Після надмірного вживання вранці приходить так звана «розплата» у вигляді похмілля. Щоб позбутися від проблеми самостійно, потрібно знати причини, що провокують цю проблему, так і дієві засоби. Для цього застосовуються як медикаментозні препарати, так і домашні рецепти. Ми зібрали поради, які допоможуть позбавитися від похмілля.

Причини виникнення

В основному похмілля виникає з причини того, що надмірне вживання спиртного веде за собою розпад спиртових компонентів в організмі, і в зв’язку з цим відбувається отруєння, людину нудить.

Останнє веде за собою зневоднення сильної ступеня, рідина в організмі розподіляється неправильним чином. Відбуваються збої в лужних, кислотних і електролітних балансах. Руйнуються клітинні з’єднання нервової системи. А ослаблення і втома виникає у зв’язку з тим, що організм втрачає величезну кількість вітамінів і мінеральних компонентів.

Що робити при настанні сильного похмільного синдрому, повинна знати кожна людина. В іншому випадку, хворобливий стан може затягнутися в часі, що призведе до нових збоїв у системах організму.

Коли людина знаходиться під алкогольним отруєнням, її організм більше схильний до ризику «підхопити» вірусне або інфекційне захворювання. Можливе загострення наявних патологій хронічного типу.

Симптоми

У кожної недуги існують свої симптоми, які дають зрозуміти про те, що саме відбувається з організмом. При похмілля найчастіше виникають наступні ознаки:

  • сильні головні болі;
  • підвищена сухість в ротовій порожнині;
  • тремтіння всього тіла;
  • роздратований стан;
  • почервоніння очних яблук;
  • збільшення чутливості до звуків і світла;
  • втрата апетиту;
  • нудота і блювання.

Кількість випитого алкоголю, який викликає похмілля, може бути різноманітним. Так як кожна людина індивідуальна за своїми психологічними та фізіологічними показниками.

Перша допомога при похміллі

При виявленні сильного похмільного синдрому, насамперед необхідно виправити процес зневоднення організму. Для цього потрібно випити мінеральну воду без газу, вжити розбавлений огірковий розсіл (можна використовувати і капустяний) або теплий чайний напій. Такі напої, крім усунення зневоднення, ще й насичують організм відсутніми мікроелементами.

Наступним етапом є вживання активованого вугілля. Перед застосуванням його потрібно розтерти до порошкоподібного стану (на 10 кг ваги людини припадає 2 таблетки активованого вугілля), потім його треба розбавити водою і випити. Після передбачається прийняття контрастних водних процедур. Спочатку гаряча вода, а потім холодна.

Відмінними помічниками в позбавленні від сильного похмілля є спеціальні таблетки (Алка – Зельтцер та інші). Якщо в шлунку відсутні симптоми розлади, то можна застосувати проносний засіб. Це допоможе вивести токсини з печінки.

Допомога необхідна, якщо в блювотних масах і калі є кров’яні вкраплення. Якщо всі належні дії при похміллі проведені, але поліпшень так і не виникло, в цьому випадку необхідно викликати додому лікаря.

Алка–Зельтцер

Даний препарат складається з аспірину, звичайної харчової соди і лимонної кислоти. Аспірин сприяє зниженню головного болю, що виникає на наступний день після надмірного вживання алкоголю. Знову ж варто розуміти, що це лише зменшує біль, а не позбавляє від нього повністю.

Сода сприяє нормалізації кислотно – лужного балансу і соляної кислоти. Останнє усуває передбачуваний побічний ефект від аспірину.

Лимонна кислота не усуває причини похмільного синдрому, а його фактори. Тобто, процес розпаду і виведення токсинів з організму проходить набагато швидше.

Рекомендації

Позбутися від алкогольного похмілля цілком можливо і в домашніх умовах. Для цього необхідно лише виконати певні дії. Вони виглядають наступним чином:

Виведення токсинів – для цього чудово підходять установка клізми або промивання шлунка. Якщо така можливість відсутня, то можна вжити сорбент (активоване вугілля).

Відновлення рідини та сольового балансу – вживається велика кількість рідини. Для цього відмінно підходить мінеральна вода без газів, соки з цитрусових, зелений чай з лимоном, огіркові або капустяні розсоли і т. д.

Нормалізація нервової системи – це відмінно допомагає Гліцин. Таблетки розсмоктуються в кількості однієї штуки по кілька разів в добу.

Заповнення відсутніх вітамінів і мінералів – для цього відмінно підходять продукти харчування, які корисні і не навантажують шлунок. Цим можуть стати м’ясні бульйони, риба, овочі або фрукти.

Насичення організму киснем і підвищення тонусу – відмінно підходять навантаження у вигляді фізичної праці. Але це не повинно призвести до перевтоми, тому всі рухи повинні бути розміреними. І робитися вони повинні упівсили.

Відновлення життєвої енергії – відмінно допоможуть контрастні водні процедури, які ще й покращують емоційний стан, а організм почне «прокидатися».

Чи можна похмелятись

Деякі люди користуються таким засобом для усунення похмілля, як алкоголь. І на наступний день намагаються лікувати недугу за допомогою горілки або пива. Так робити протипоказано, оскільки це призведе до запою. Якщо після сильного «алкогольного загулу» відсутня відраза до спиртного, то це має стати першим етапом для переоцінки своїх взаємин з розслаблюючими напоями.

Алкоголь знижує на певний час так звану «ломку» після похмілля. Сам похмільний синдром не усунеться, симптоматика залишиться на своєму місці, а чоловік знову впаде в сп’янілий стан.

Лікування недуги за допомогою горілки або інших спиртних напоїв краще виключити. А на їх місце поставити засоби і препарати, які перевірені, натуральні і дають хоч якусь гарантію на позитивний результат.

Як позбавитися від похмілля як можна швидше

Якщо виник похмільний синдром, то варто дотримуватися наступного алгоритму дій, щоб позбавити себе як можна швидше від неприємних відчуттів:

Холодний душ – при виникненні недуги, необхідно відразу зробити відвідання холодного душу. Це збадьорить організм і налаштує його на боротьбу з токсичними речовинами і отрутами, що виникли в результаті розпаду спирту. Але варто проявити обережність у проведенні даної процедури, щоб не підхопити ГРЗ,

Прохолодний компрес – накладається для позбавлення хворобливих відчуттів в області голови. Кілька кубиків льоду загортають у легку тканину і прикладають до голови.

Сауна – можна відвідати кілька разів парне приміщення, що призведе до повного виведення алкоголю з організму.

Контрастний душ – починається прийняття з теплого температурного режиму (5 сек), потім він підвищується (3 сек). А закінчити процедуру варто під струменем холодної води.

Всі наведені рекомендації та поради щодо позбавлення від важкого похмілля у домашніх умовах повинні дати позитивний результат. Недуга мине, поганий стан помітно покращиться.