Відповідь на це запитання представили дослідники з Американської асоціації кардіологів, які опублікували отримані ними дані в Journal of American Heart Association. Вчені констатували: найбільш ризиковано випивати відразу більше п’яти порцій алкоголю частіше, ніж раз на місяць.

Вживання більше п’яти порцій алкогольних напоїв частіше 12 разів на рік пов’язано з підвищенням кров’яного тиску, рівня цукру в крові і холестерину, а отже, підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань у віці від 18 до 45 років, заявили автори роботи. Одна порція – це 350 грамів пива, 100 грамів вина або 40 грамів міцного спиртного.

Фахівцями були проаналізовані дані про здоров’я понад 5,5 тисяч американців у віці від 18 до 45 років, які не мали серцево-судинних захворювань. Цей аналіз виявив зв’язок між зловживанням алкоголем у молодому віці і ризиком розвитку серцево-судинних захворювань у майбутньому.

Що цікаво, залежність між зловживанням алкоголем і підвищеним артеріальним тиском була виявлена тільки у чоловіків, у жінок аналогічної кореляції не виявили.