Хочете мати здорове серце і мозок – пийте каву. Медики заявили про те, що вживання кави сприяє захисту клітин серцево-судинної системи від пошкоджень, а також є профілактикою хвороби Паркінсона клітин серцево-судинної системи.

Вчені з Німеччини знайшли підтвердження теорії, яка висловлювалася ще раніше про те, що кофеїн позитивно діє на серце. Дослідники з Університету імені Генріха Гейне в Дюссельдорфі здійснили серію експериментів на мишах, які показали, що під дією кофеїну активується білок р27, який впливає на клітинну цілісність.

За словами фахівців, в серцевому м’язі постійно відбуваються мікропошкодження. Стимульований кофеїном білок не тільки захищає клітини міокарда від руйнування, але і запускає в клітинах сполучної тканини процеси, що сприяють відновленню серця після інфаркту.

Читайте також:  Сумнівів не залишилося: солодкі газовані напої змушують людей повнішати

«Наші результати свідчать про новий спосіб дії кофеїну, який сприяє захисту і відновленню серцевого м’яза через дію мітохондріального білка р27», – резюмували автори проекту.

Вчені пояснили, що спостерігали позитивні ефекти, пов’язані з вживанням кофеїну, навіть у гризунів з цукровим діабетом і ожирінням, – як у молодих, так і у літніх особин. Щоб запустити механізм відновлення серцевого м’яза, потрібно випити 4-5 чашок кави, уточнили автори.

Також кава корисна для захисту від руйнівних явищ у головному мозку. За словами члена-кореспондента РАН, професора Сергія Ілларіошкіна, люди, які п’ють в день не менше 4-5 чашок меленої кави, мають менший ризик постраждати від хвороби Паркінсона, і це науково доведено.

Читайте також:  Проблеми із зором вранці можуть виникати за кілька днів до інсульту

Джерело: МедікФорум