Лікарі попереджають: небезпечні захворювання можуть довгий час приховано розвиватися в організмі або проявлятися в симптомах, які практично нерозрізнюються на тлі фізіологічних процесів.

Діабет. На ранній стадії у людини вже може розвиватися діабет, а його рівень цукру буде нормальним. Фахівці відзначають: у діабету, який починається майже немає явних симптомів. Ті ознаки, які виявляються, часто вписуються в природне існування організму і не привертають уваги. Наприклад, це можуть бути сухість у роті, нечіткий зір, що збільшився сечовипускання.

Фахівці радять звертати увагу на шкіру в області шиї і пахвових западин – якщо вона здається дуже засмаглою, це може стати вказівкою на початок діабет.

Читайте також:  Шість аналізів, які має здати кожна жінка після 40 років

Синдром полікістозу яєчників. За статистикою, дане порушення зустрічається у кожної десятої жінки. При цьому в її організмі виробляється занадто багато чоловічих гормонів, що впливає на процеси менструального циклу і овуляції. Якихось очевидних симптомів синдром не має – тільки при дуже уважному ставленні до свого тіла жінка може помітити деякі зміни. Так, синдром може стати причиною появи прищів, збільшення менструального циклу, витончення волосся на голові і їх надмірного росту на тілі.

Гіпертонія. Навіть при хорошому самопочутті потрібно обов’язково час від часу вимірювати тиск. Спостереження лікарів говорять про те, що до 50 відсотків пацієнтів не здогадуються про наявність у них гіпертонії – хвороба може довго і безсимптомно розвиватися всередині людини. Така тиха і непомітна гіпертонія може якось проявитися у вигляді хвороби нирок, інфаркту або інсульту, ось чому важливо моніторити свій тиск.

Читайте також:  Стоматолог назвав 4 причини пожовтіння зубів

Глаукома. Це захворювання здатне привести до сліпоти, а так як воно розвивається дуже повільно, для людини часто виявляється непомітним. Зрозуміти, що у вас підвищений ризик глаукоми, можна тільки відвідуючи лікаря в рамках профілактичних оглядів. Особливо важливі такі огляди для людей старше 45 років.

Рак легенів. Один з найбільш смертоносних для людини видів раку практично ніяк не проявляється до появи метастаз. Причому він може виникати навіть у тих людей, які ніколи не брали в руки сигарети. Відчувши болі в грудях, хрипи, брак дихання, сиплість, відвідайте лікаря.

Джерело: МедікФорум