Дефіцит вітаміну D може мати багато негативних наслідків для здоров’я, оскільки він бере участь у важливих функціях організму. Ви можете визначити проблему за цими чотирма ознаками.

Часті хвороби

Імунна система захищає організм від патогенів і вірусів. Однак, якщо є дефіцит вітаміну D, це негативно впливає на імунну систему, оскільки вітамін D взаємодіє з клітинами, які формують імунну систему.

Застуда, грип, алергія, астма та екзема – це лише деякі з більш ніж 80 захворювань, які можуть бути викликані проблемами з імунною системою.

Втома

Дослідження показали, що існує зв’язок між дефіцитом вітаміну D і втомою, особливо у жінок.

Читайте також:  П'ять причин їсти огірки кожен день

Причина: вітамін D підвищує рівень енергії і підтримує його протягом тривалого часу. Так що якщо ви страждаєте від виснаження енергії в середині дня, це може бути ознакою дефіциту.

Слабкі кістки

Ще одна ознака того, що рівень вітаміну D в крові занадто низький – це слабкість кісток. Достатня кількість вітаміну D допомагає організму побудувати міцні кістки і зберегти їх здоров’я. Дефіцит кальцію і вітаміну D, навпаки, викликає пошкодження кісток. Слабкі кістки також збільшують ризик переломів та інших травм.

Повільне загоєння ран

“В організмі є механізми самовідновлення, які включаються в разі хвороби і швидко закривають рани. Якщо навіть невеликі травми гояться вкрай повільно, це може вказувати на дефіцит вітаміну D”, – пише видання Focus.

Читайте також:  Кава захищає від небезпечного ушкодження нирок (скільки потрібно пити?)

Чому? Вітамін D відіграє важливу роль у боротьбі з інфекціями та запаленнями і забезпечує швидке загоєння.