ГоловнаНовини Здоров'яЛікарі назвали неочевидні симптоми смертельних захворювань

Лікарі назвали неочевидні симптоми смертельних захворювань

Люди часто списують ознаки серйозних захворювань на стрес, старіння або нездужання. Лікарі попереджають, що незрозумілі зміни, які ви помічаєте в своєму тілі, можуть вказувати на смертельне захворювання. І часто його можна запобігти, якщо вчасно звернутися до фахівця.

Симптоми

За даними Mental Health America, більше 50% людей з панічними атаками не отримують лікування. І це небезпечно не тільки для психічного здоров’я. Потенційно панічні атаки можуть негативно позначитися на фізичному здоров’ї. Найчастіше вони викликають біль у грудях і відчуття стиснення, що є симптомом ішемічної хвороби серця.

На проблеми з серцем при цьому вказує банальна задишка. У ряді випадків відчувати її нормально. Однак непереносимість фізичних вправ і сильна задишка при невеликому навантаженні говорять про серцеву недостатність, зазначає Ендрю Т. Дарлінгтон – доктор медичних наук, практикуючий лікар, що спеціалізується на важкій серцевій недостатності в Інституті серця П’ємонту в Атланті.

Читайте також:  Як вирахувати свою ідеальну вагу

Печію мало хто вважає чимось серйозним. Однак якщо вона спостерігається занадто часто і довго не проходить, то це може бути ознакою стану, званого стравоходом Барретта. Люди з цим захворюванням схильні до підвищеного ризику розвитку раку стравоходу, пише MSN Lifestyle.

Серцеві напади не завжди відбуваються раптово. Більшість з них починаються з легкого болю або дискомфорту в грудях, які можуть пропадати і з’являтися знову. Це вводить в оману людей, які списують нездужання на нетравлення шлунка.

За словами кардіолога, доктора медицини Стівена Сінатри, ознакою інсульту у жінки може бути гикавка. Якщо вона супроводжується болем в обличчі, задишкою, нудотою і загальною слабкістю, варто негайно звернутися до лікаря. Також рекомендується звертати увагу на постійні головні болі, які теж вважаються ознакою інсульту.

Читайте також:  Ігнорування перших ознак артриту скорочує життя на 10 років

На менінгіт часто вказують сильні головні болі, або болі в шиї. Звичайна незграбність, через яку людина постійно спотикається або щось упускає, може виявитися бічним аміотрофічним склерозом (БАС) – прогресуючим захворюванням нервової системи, яке руйнує клітини рухових нейронів і призводить до погіршення працездатності і смерті. Не менш небезпечні почервоніння рук або ніг – це симптом рідкісної, але смертельно бактеріальної інфекції, що вражає шкіру і жир під шкірою. Пігментація долонь-ознака хвороби Аддісона, через що з ладу виходять наднирники. Двоїння в очах і опущене повіку іноді можуть бути ознакою аневризми мозку.

Також лікарі радять уважніше ставитися до кашлю (хронічна обструктивна хвороба легень), свистячого дихання (рак легенів), болю в животі (аневризма черевної аорти), маленьким червоним шишкам або прищів на тілі (метицилін-стійкий золотистий стафілокок), постійної втоми (діабет або серцеві захворювання), частого сечовипускання (діабет), неприємного запаху з рота (діабет, захворювання печінки або нирок), металевого присмаку в роті (захворювання нирок), набряків (захворювання нирок), складці на мочці вуха (ішемічна хвороба серця), нових слідах на шкірі (меланома), нічної пітливості (лімфома і лейкемія), легким синякам або кровотечі без причин (лейкемія), утрудненого ковтання (рак стравоходу), ненавмисної втрати ваги (рак органів травлення), здуття живота (рак товстої кишки, яєчників, шлунка і підшлункової залози), шлунково-кишковим проблемам (рак товстої кишки), набряклості обличчя (пухлина).

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News