Кожен з дитинства знає, що молоко зміцнює кістки і в цілому корисне для здоров’я. Це пов’язують з великою кількістю кальцію і білка в продукті. Однак вчені попереджають, що занадто багато молока в раціоні може спровокувати несприятливі наслідки.

Одне з них – це проблеми з травленням. Як правило, вони спостерігаються у людей, які чутливі до лактози, але непереносимості у них немає. Тобто в цілому людина здатна переварити продукт, але занадто велика його кількість може спровокувати так званий «дірявий кишечник». Це пояснюється наступним: інгібітори протеази, які містяться в коров’ячому молоці, викликають дисбаланс травних ферментів і гіперпродукцію трипсину – ферменту, який руйнує зв’язки між клітинами кишечника. В результаті бактерії і токсини просочуються через стінки кишечника в організм, отруюючи його.

Читайте також:  Курячі яйця захистять судини і позбавлять зайвої ваги

Дисбаланс корисних і шкідливих бактерій в кишечнику на користь останніх викликає постійну слабкість. Дослідники з Корнелла нещодавно пов’язали підвищену кишкову проникність з синдромом хронічної втоми. У такому стані нормальне фізичне навантаження викликає виснажливу втому, яка не знімається відпочинком, повідомляє MSN Lifestyle.

Часто надлишок молока в раціоні викликає запалення на шкірі, які проявляються у вигляді прищів. Дослідження показали, що будь-яке молоко (незбиране, з низьким вмістом жиру) пов’язане з помірною і важкою формою акне. Причому у чоловіків цей негативний ефект від вживання продукту проявляється частіше: 4,81% у чоловіків проти 1,8% у жінок.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Молоко не тільки зміцнює кістки, але і робить їх більш крихкими. Все залежить від того, як багато цього продукту у вашому раціоні. Згідно з дослідженням, опублікованим в The Journal of Nutrition в 2015 році, вживання молочних продуктів посилює запалення легкого ступеня. Це, в свою чергу, збільшує ризик переломів.

Також велика кількість молока в раціоні пов’язують з підвищеним ризиком смерті як у чоловіків, так і жінок. У останніх при цьому збільшується ризик серцево-судинних захворювань і раку. Тому при болях у грудях, після інсульту або серцевого нападу лікарі радять переглянути свій раціон і зменшити в ньому кількість молока.

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров

Згідно зі звітом Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США, люди старше дев’яти років можуть випивати три чашки молока в день. Тоді людина отримує максимальну користь від продукту, який багатий кальцієм, фосфором, вітаміном A, вітаміном D, рибофлавіном, вітаміном B12, білком, калієм, цинком, холіном, магнієм і селеном.