Як зазначили фахівці, близько 10% небезпечних родимок виглядають абсолютно звичайними і не видають свою злоякісність іншими симптомами.

Американські медики розповіли про те, як запідозрити рак шкіри. Фахівці відзначили, що приблизно в 10% випадків злоякісні родимки ніяк не видають себе, тому підозрілими потрібно вважати будь-які родимки, діаметр яких перевищує 6 міліметрів, а також утворення, які змінюються.

За даними фахівців, меланома найчастіше розвивається на місцях, які піддаються впливу сонця, тобто, на відкритих ділянках шкіри – на обличчі, шиї, руках. Але злоякісні утворення можуть з’являтися на абсолютно будь-яких ділянках шкіри.

Тривогу повинні викликати родимки, які починають змінюватися – це може бути зміна кольору, як правило, потемніння. Родимки, які набувають нерівні обриси, болять, або сверблять, теж необхідно перевірити. Поганим знаком може бути лущення родимки і почервоніння шкіри поруч з нею.

Медики радять акуратно ставитися до прийому сонячних ванн. Важливо використовувати засоби захисту і не зловживати засмагою. У години максимальної сонячної активності краще утриматися від засмаги.