Манну кашу дієтологи часто радять не вживати як продукт, насичений простими вуглеводами та калоріями, – але чи шкідлива вона насправді?

Лікарі Ділара Ахметова та Асмар Мамедова розповіли, що однозначно шкідливу манну кашу вважати не можна.

“У деяких випадках манку просто необхідно включати до раціону”, – заявили медики.

За словами фахівців, манна крупа перетравлюється нижнім відділом кишківника. Каша з неї створює своєрідну оболонку на слизовій оболонці травного тракту, що захищає її від подразнення.

«Манну кашу рекомендується їсти при захворюваннях шлунка та кишечника», – констатували лікарі.

Крім того, страви з манки дають значний заряд енергії, що підходить тим, хто витрачає багато сил на заняття спортом, фізичну діяльність. Людям, ослабленим після тривалої хвороби, що страждають на виснаження, манна каша також буде корисна як продукт, що допомагає організму відновлювати свої ресурси. Вживати її експерти рекомендують на сніданок.

До інших позитивних властивостей манної крупи відноситься насиченість залізом, що робить її корисною при залізодефіцитній анемії. До того ж манка містить селен і калій, що покращують роботу серця.

У той же час слід пам’ятати, що в манці є фітин, який може порушувати засвоєння організмом поживних речовин (наприклад, заважає засвоювати кальцій, а також вітамін D). З огляду на це манну кашу не потрібно їсти регулярно, вона підійде швидше як продукт, що допомагає урізноманітнити раціон. Крім того, між вживанням такої каші та вживанням інших продуктів має витримуватись тимчасова пауза.