Лікарі розповіли про шість факторів, які здатні зумовлювати розвиток деменції. Згідно з їх твердженням, небезпечні недуги все більше молодіють, з цієї причини можуть наздогнати не тільки людей похилого віку.

Перші тривожні дзвіночки

Людина може не підозрювати, що в організмі відбуваються незворотні процеси. Захворювання може протікати без симптомів або дасть про себе знати через неочевидні ознаки. Йдеться про раптове пробудження вночі або спотворенні сприйняття запахів. Також про зміни в організмі говорить зміна ходи. Наукові співробітники кілька років тому поділилися з виданням «деменція і геріатричні когнітивні розлади» результатами дослідження, в ході якого виявили, що у всіх добровольців з деменцією виявлено порушення координації.

Фахівці звернули увагу, що люди, які звертаються до медиків через проблеми з ходьбою через 3-5 років починали страждати від недоумства. Пацієнти повідомляли про “хитання” з боку в бік, порушення рівноваги, неможливість прискорити крок. Люди з деменцією також помічали погіршення пам’яті, проблеми з формулюванням думки.

Критерії небезпеки

Причини розвитку деменції медики і вчені мають намір з’ясувати в майбутньому. Зараз вони досліджують анамнез хворих і намагаються визначити можливі групи ризику. Фахівці назвали найважливішими факторами ризику деменції – старіння і гени.

Також виникнення хвороби залежить від статі. Вчені, що представляють Роттердамський медичний центр, в ході дослідження прийшли до висновку, що в зону ризику потрапляють жінки. Практично половина дам і кожен третій чоловік після 45 років можуть зіткнутися з небезпечним нейродегенеративним недугою або хворобою Паркінсона.

На прояв деменції може впливати етнічна приналежність. Найчастіше зі недоумством стикаються представники негроїдної раси. Фактором виникнення може бути обсяг “когнітивного резерву” – здатність мозку боротися з недугою. Наповнити його можна за допомогою тренування мозку. Хронічні захворювання можуть впливати на розвиток деменції. Вчені відзначили, призводять до хвороби різні патологій. Також факторами ризику можуть стати спосіб життя і екологія.