Три післяобідні звички можуть нашкодити травленню і зробити негативний вплив на здоров’я. Йдеться про сон після щільної трапези, чаювання і фізичної активності.

Можливими негативними наслідками післяобіднього сну є відчуття тяжкості, метеоризм і запор, пише Wirtualna Polska. Фахівці радять після обіду відпочити з книгою або подивитися кіно.

Пити чай після їжі лікарі також не радять. Вони стверджують, що цей напій може перешкоджати засвоєнню деяких речовин і мінералів, наприклад, заліза. Крім того, чай ускладнює перетравлення білків і жирів.

Тому рекомендується пити його як мінімум після годинної перерви. Цей напій можна замінити трав’яним настоєм, що сприяє травленню. Для цього радиться використовувати м’яту, фенхель, кмин, розторопшу, ладанник, кропиву або ромашку.

Читайте також:  При яких хворобах їсти корицю шкідливо для здоров'я

Заняття фізкультурою після обіду також приховують в собі небезпеку, стверджують фахівці. Зайва активність і вправи можуть викликати нетравлення і болі, а з часом – порушити роботу травної системи. Після їжі краще віддати перевагу спокійній прогулянці.