Серцево-легенева реанімація (СЛР) являє собою комбінацію процедур: дихання рот-в-рот і непрямий масаж серця, які можуть врятувати життя людини.

Коли виникає серцевий напад?

Серцевий напад виникає, коли до серця не надходить достатня кількість кисню. У цьому випадку, частина серця починає відмирати. Правильно надана перша допомога при серцевому нападі може відновити роботу серця.

Можливі причини раптового серцевого нападу:

· Задуха

· Отруйні гази

· Черепно-мозкова травма

· Передозування наркотиків

· Ураження електричним струмом

СЛР може врятувати життя

Серцево-легенева реанімація (СЛР) може підвищити шанси людини на виживання, якщо вчасно почати надавати допомогу. Якщо СЛР не виробляється протягом 3-4 хвилин після зупинки серця і припинення дихання, головний мозок загине від нестачі кисню.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
СЛР – основні кроки:

· Перевірте, чи знаходиться потерпілий у свідомості. Торкніться його корпусу і голосно заговорите з ним, начебто намагаєтеся його розбудити.

· Попросіть когось викликати швидку допомогу (103).

· Перевірте, чи вільні дихальні шляхи. Злегка відкрийте рот і загляньте в нього. Якщо в роті рідину (вода, блювотні маси) або сторонні предмети (жуйка, вставна щелепа і т.д.), швидко очистіть ротоглотку.

· Перевірте, чи дихає людина. Якщо людина дихає, переверніть його на бік, якщо не дихає, і пульсації на сонної артерії немає, переходьте до наступного кроку.

· Серцево-легенева реанімація: Покладіть долоню по центру грудної клітки потерпілого, зверху розмістите долоню другої руки. Ваші рухи повинні здійснюватися за допомогою кульшових суглобів, при зафіксованій спині і зафіксованих руках.Повторяйте натискання з частотою приблизно 100 разів на хвилину. Після виконання кожного натискання грудна клітка повинна повертатися у вихідне положення. Масаж ефективний, якщо потерпілий лежить на рівній і твердій поверхні.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

· Непрямий масаж серця потрібно чергувати з штучним диханням рот-в-рот. Після 30 натискань, потрібно перекрити носові отвори потерпілого, відкрити його рот, відкинути голову (в такому положенні корінь язика відкриває шлях повітрю) і зробити видих в рот потерпілого, герметизувати губами порожнину рота. Після вдиху груди потерпілого повинна піднятися. Простежте, щоб стався пасивний видих, він повинен тривати близько двох секунд (удвічі довше вдиху). Після цього, знову приступайте до непрямого масажу серця.

Протипоказання до застосування непрямого масажу серця:

Масаж серця· Великі проникаючі рани

· Переломи ребер

· Поранення серця або лівої частини грудної клітки

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

· Явні ознаки біологічної смерті

Серцево-легеневу реанімацію слід проводити до появи у потерпілого самостійного дихання і пульсу або до прибуття команди «швидкої допомоги».