Камені в організмі – не рідкісне явище! Однак, ми звикли до того, що камені знаходять в таких органах, як нирки або жовчний міхур, і їх утворення в інших органах здається неймовірним. Але це реальність! Де ж найчастіше в організмі утворюються камені? Ми розповімо про це в нашій черговій корисній статті.

Камені в організмі людини і де вони знаходяться

1. Камені в нирках

Камені в нирках

Тверді конкременти утворюються, якщо мінерали, зазвичай кальцій, накопичуються в сечовивідних шляхах. Камені в нирках – можлива причина появи болю в області попереку і внизу живота.

Якщо вони досить великі за своїми розмірами, то можуть перекрити сечовід. При цьому в сечі присутня кров, і навіть пісок. Маленькі камінчики (менше 10 мм) самостійно виходять з сечею. А якщо камені великі, то може знадобитися і хірургічне лікування при болісних болях і порушенні функції нирок.

2. Камені в гортані

Камені в гортані

Піднебінні мигдалини розташовані біля задньої стінки гортані. Це парні утворення, і вони являють собою скупчення лімфоїдної тканини. Піднебінні мигдалини виконують захисну функцію в організмі, перегороджуючи шлях патогенних мікробів.

Їжа, загиблі клітини, скупчення бактерій і інший вміст лакун може тверднути з подальшим скам’янінням. Утворюються камені, або так звані тонзілоліти. При цьому може бути запалення піднебінних мигдалин, неприємний запах з рота, боліти горло.

Як правило, лікування не потрібне. Але при появі вище перерахованих неприємних симптомів слід звернутися до профільного фахівця, лікаря-отоларинголога, для проведення відповідного лікування. Профілактика утворення піднебінних каменів полягає, перш за все, в належній гігієні порожнини рота.

Читайте також:  «Ведуть до ожиріння та діабету»: лікар назвав шкідливі вранці каші

3. Камені в сечовому міхурі

Камені в сечовому міхурі

Де ж, камені в сечовому міхурі беруться? Їх причиною може бути висока концентрація в сечі одних мінералів, і низька концентрація інших. Вони можуть утворюватися самостійно, а також в результаті зростання дрібних камінчиків, які потрапляють з сечею з нирок. Також конкременти можуть утворюватися через застій сечі в сечовому міхурі.

Найбільш частими симптомами каменів в сечовому міхурі є каламутна сеча з домішкою крові, болі внизу живота, що посилюються при сечовипусканні. При наявності каменів у сечовому міхурі можливо як консервативне лікування, так і в разі потреби їх хірургічне видалення, а також дроблення каменів за допомогою ультразвуку або лазера.

4. Камені в жовчному міхурі

Камені у жовчному міхурі

Жовчний міхур – це маленький орган, розташований в правому підребер’ї, що є своєрідним резервуаром для жовчі, яка виробляється в печінці. Її основна функція – забезпечення кишкового травлення.

Високий вміст в жовчі холестерину і білірубіну сприяє утворенню каменів в жовчному міхурі. Вони зазвичай крихітні за своїми розмірами, не викликають біль і не вимагають лікування. При різких болях в жовчному міхурі, загрозу закупорки жовчних шляхів можливе хірургічне видалення каменів.

5. Камені в передміхуровій залозі

Передміхурова залоза – це маленька залоза чоловічого організму, яка розташовується нижче сечового міхура, і виробляє спеціальний секрет для розрідження сперми. Камені, що утворюються в цьому органі, за розміром з макове зернятко.

Читайте також:  Було названо 7 ознак, при появі яких необхідно звернутися до невролога

Цей процес характерний для чоловіків середнього і старшого віку. Зазвичай лікування не потрібно, так як вони не викликають дискомфорт у чоловіка. Але в деяких випадках камені інфікуються, що може викликати запалення простати і проблеми з сечовипусканням. В цьому випадку необхідно лікування антибіотиками.

6. Камені в ротовій порожнині

Камені в ротовій порожнині

Камені можуть з’явитися і в ротовій порожнині. Причини їх утворення до кінця не вивчені. Вони можуть викликати біль і набряклість, закупорювати слинні протоки. Ці білуваті камені можна побачити у себе під язиком.

Ніякої небезпеки такі камені не представляють. Вони зазвичай вимиваються, якщо збільшити вживання води протягом дня, або розчиняються в кислому середовищі. При бажанні лікар може їх видалити.

7. Камені в підшлунковій залозі

Камені в підшлунковій залозі

Підшлункова залоза розташована в області шлунка і виробляє ферменти, які необхідні для перетравлення їжі і підтримки нормального рівня цукру в крові. Камені утворюються найчастіше в протоках, а також можуть потрапляти з жовчного міхура і викликати запалення підшлункової залози.

При цьому спостерігаються такі симптоми: висока температура, прискорений пульс, нудота, біль у шлунку, який посилюється після їжі і може віддавати в спину. Дрібні камені зазвичай самостійно виходять в кишечник. При великих каменях потрібне проведення операції з їх видалення.

Читайте також:  Чому ніколи не слід пити каву на порожній шлунок

8. Камені в носі

Камені в носі

Камені в носі — це рідкісний різновид каменів. Такий камінь утворюється, якщо в носі застряг маленький шматочок гудзика, насіння або щось подібне, що потрапляють в ніс в дитячому віці.

Через роки на цих шматочках можуть осідати мінерали, як кальцій, магній, залізо, що призводить до їх зростання. В результаті з’являється біль, виділення з однієї ніздрі, які мають неприємний запах. Після обстеження лікар видаляє такий конкремент.

9. Венозні камені

Вени

Венозні камені утворюються в результаті застою крові в венах, при варикозі, тромбозі і тромбофлебіті. При цьому з’являється біль, знебарвлення шкіри, особливо в області рота, губ, щік, шиї і голови.

Особливе значення мають згустки крові, які не розсмоктуються, а ущільнюються солями кальцію і тверднуть. Самі по собі венозні камені не порушують кровотік і не становлять загрозу здоров’ю людини. Як правило, вони виявляються випадково.

10. Камені в шлунку

Виразка шлунка

Утворення каменів в шлунку-досить рідкісне явище. Вони є наслідком таких захворювань, як дивертикульоз або запалення кишечника. Такі камені видаляють хірургічним шляхом. Важлива профілактика і виключення причин їх повторної утворення.

При появі симптомів, що свідчать про наявність каменів в організмі, необхідно якомога раніше звернутися до лікаря для запобігання розвитку можливих ускладнень. Варто задуматися і про профілактику утворення каменів в організмі.

Джерело: HeadInsider