Жінки страждають від зниженого тиску набагато частіше за чоловіків. Вагітність, гормональні перепади, та хіба мало що ще може раптово обернутися різким спадом або вилитися в стійку і виснажливу гіпотонію. Як підтримати свій тиск на рівні, не виходячи з кухні?

Какао, кава, чай

Всі кофеїновмісні напої швидко повертають вас до життя. Чай, кава, шоколад – ідеальний варіант. У чаї, крім кофеїну, є ще кілька тонізуючих речовин, але їх дія нейтралізується заспокійливими компонентами. Якщо ваше завдання швидко підняти тиск, чашка кави з шоколадною цукеркою вам допоможуть.

Спеції і сіль

Піднімають тиск м’яко, протягом декількох днів. Сіль утримує в організмі воду, це не дає падати тиску. Спеції стимулюють внутрішню секрецію, що теж утримує рідину. Хрін, гірчиця, імбир, чорний і червоний перець, а також солона риба, солоні і мариновані овочі допоможуть вам уникнути гіпотонії.

Ситна білкова їжа

Білки підвищують в’язкість крові, як наслідок підвищується тиск. Ви можете бути прихильницею якої завгодно дієти, але запам’ятайте, м’ясо, сир, яйця, сир і рослинна білкова їжа не дасть вашому тиску впасти. Вибір за вами.

Ягоди та фрукти

Строго сказати, що вони підвищують тиск не можна. Вони діють краще, піднімають, коли впав, опускають, коли високий. Ідеальні для нормалізації вашого самопочуття: виноград, кизил, гранат, груші, фініки, лимон, чорна смородина та інші дари садів і городів. Не завжди те, що смачно шкодить здоров’ю. Використовуйте фрукти і ягоди в своєму раціоні.

Вода

Тиск підтримує достатній рівень води в організмі, в’язкість крові і тонізуючі речовини. Тому не моріть себе спрагою, харчуйтеся не менше трьох разів на день і підтримуйте себе у формі.

Трави

Женьшень, елеутерокок, родіола рожева і лимонник теж мають тонізуючий ефект. Можете виділити для них поличку на своїй кухні.