52-річна Летиція Марсилія вперше зрозуміла, що сильно відрізняється від інших, ще в дитинстві. Як передає BBC, жінка відчуває біль, але лише пару секунд. На практиці вона не відчуває опіків і навіть переломів кісток. Примітно, що п’ять інших членів її родини (мати жінки, її два сини, сестра і племінниця) також не відчувають больових відчуттів.

Цей факт змусив вчених провести дослідження. Вони сподівалися виявити гени, що стоять за аномалією. Їхню увагу привернула мутація в гені ZFHX2. Якщо буде знайдено засіб, що впливає на відповідну мутацію, воно зможе допомогти людям з хронічною болем – зворотним боком медалі. У світі описана аномалія, як вважається, зустрічається тільки у членів сім’ї Марсилії. Вчені навіть виділи окреме відхилення – больовий синдром Марсилії.

За словами доктора Джеймса Коксу з Університетського коледжу Лондона, у членів сім’ї Марсилії присутні всі нерви, однак через мутації вони працюють неправильно. Був навіть проведений експеримент: вчені вивели мишей з мутаціями гена ZFHX2. І це змінювало больовий поріг тварин – ті ставали нечутливими до високих температур.

Джерело: Meddaily