Лимон є одним із улюблених продуктів прихильників здорового способу життя, але далеко не всі люди знають про його небезпеку. Лікарі попередили про побічні ефекти вживання цього цитрусового.

При прийомі надмірної кількості лимонів може виникнути біль у шлунку. Причиною цього стане надмірне потрапляння кислоти до організму. У любителів даного цитрусового нерідко подразнена слизова оболонка травного тракту і не повністю випорожнюється кишечник. Лимонна кислота може послабити м’яз, що відокремлює шлунок від стравоходу. Це призведе до вироблення надмірної кількості кислоти, результатом чого стане пошкодження стравоходу.

При регулярному зловживанні лимонами зросте ймовірність утворення виразки шлунка та каміння у нирках. Цедра містить багато оксалатів. Ця речовина кристалізується і не виводиться з організму. Надмірна любов до лимонів може призвести до гемохроматозу – патологічного стану, пов’язаного з підвищеною засвоюваністю заліза.

Побічними ефектами прийому лимонів стануть прискорене сечовипускання, мігрень, пошкодження зубної емалі, карієс, ламкість волосся та сухість шкіри голови. Лікарі порадили не перестаратися при додаванні соку цього цитрусового під час косметичних масок. В іншому випадку можна отримати сонячний опік. Особливо це стосується людей зі світлою шкірою.