Змушувати себе пити більше води, ніж хочеться, небезпечно для здоров’я. Це може спровокувати розвиток проблем з нирками, попереджають медики.

Існує популярна думка, що для схуднення і здорової роботи організму дуже корисно пити воду: згідно з деякими рекомендаціями, її щодня потрібно вживати не менше двох літрів, випиваючи періодично протягом доби, незважаючи на вираженість почуття спраги. Але видання “Аргументи і факти” наводить висновок лікарів про те, що пити більше води, ніж хочеться, може бути небезпечно для здоров’я.

“Надмірна кількість рідини, що вживається протягом тривалого часу, загрожує розвитком проблем з нирками навіть у здорових людей. При наявних ниркових захворюваннях, проблемах з алкоголем зайва рідина ще швидше виводить орган з ладу”, – застерігають фахівці.

Читайте також:  Що таке "запах старості" і чому він з'являється

За їх словами, надлишок рідини провокує набряки і створює перевантаження для серцево-судинної системи. Крім того, це розріджує концентрацію важливих солей калію і натрію, необхідних для нормальної роботи серця. До того ж, організм починає виводити вологу в більшому обсязі, тим самим позбавляючи себе відразу значної кількості мінералів, мікроелементів, інших поживних речовин.

Медики заявили, що у важких випадках зайва рідина може спровокувати гіпертонічний криз.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News