Набряк нижньої частини шиї, зниження рівня енергії і настрою, пітливість можуть виявитися ознаками того, що щитовидна залоза перестала працювати належним чином.

Майже кожна третя доросла людина має більш-менш виражене порушення в роботі щитовидної залози – органу в формі метелика, розташованого нижче гортані. Тим часом, для здоров’я дуже важливо, щоб залоза працювала безперешкодно, оскільки вона регулює обмінні процеси практично у всіх клітинах організму. Наслідками її порушень стає цілий ряд патологічних станів, що включають проблеми погіршення зовнішнього вигляду, ожиріння, негативні зміни когнітивних функцій, формування аденоми (пухлини) гіпофіза, анемії, розлади шлунково-кишкового тракту та інші.

Ознаки, що говорять про те, що щитовидна залоза перестала працювати належним чином, були названі німецькими медиками в публікації видання Focus.

Набряк шиї, зоб. Щитовидці може заважати нормально працювати недостатнє надходження в організм йоду, так як цей мікроелемент входить до складу хімічної формули її гормонів. У спробах отримати його залоза починає діяти активніше, намагаючись вивудити якомога більше потрібного їй речовини з крові – це сприяє її збільшенню. Визначити набряклу щитовидну залозу можна візуально, дивлячись на шию людини, коли він ковтає. Також набряк нижньої частини шиї дозволяє відчути одяг, яка сприймається як здавлює, дуже некомфортна.

Втома, дратівливість. Захворювання щитовидної залози можуть мати помітний вплив на рівень енергії та настрою. Недостатня функція сприяє тому, що люди відчувають себе втомленими, млявими, відчувають явний недолік енергії. Концентрація уваги, працездатність слабшають, серцебиття сповільнюється, лібідо зменшується. Також може розвинутися депресія. Надактивна щитовидна залоза веде до порушень сну, нервозності, дратівливості. Стають частими епізоди сильного занепокоєння, перепадів настрою. Може відчуватися прискорене серцебиття.

Мерзлякуватість, пітливість. Перестаючи працювати належним чином, щитовидка може змінити регуляцію температури тіла. При її недостатній функції виникає схильність до підвищеної мерзлякуватості, ознобу. Гіперфункція має протилежний ефект: постраждалі насилу переносять спеку, потіють навіть при помірно теплій температурі.

Коливання ваги. Збільшення ваги, незважаючи на помірні порції, може бути пов’язано з ослабленням активності залози: вона виробляє недостатньо гормонів, що уповільнює метаболізм. Гіперактивна залоза сприяє схудненню, навіть якщо харчування не змінюється.

Запор або діарея. Гормони залози впливають на діяльність кишечника, викликаючи його уповільнену або прискорену роботу. Запор і здуття часто виникають в разі недостатньої функції. Болі в животі і діарея можуть вказувати на її надмірну активність.

Випадання волосся, погана шкіра. Втрата волосся може бути результатом як недостатньої, так і надмірної активності щитовидної залози, оскільки її гормони впливають на їх цикл росту. У поєднанні з помітно сухою шкірою ця ознака вказує на слабку діяльність щитовидки. Якщо волосся випадає, а поверхня шкіри виглядає завжди злегка вологою, це скоріше сигнал перенапруги.